Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idösen szólalt meg...

Mennyi idösen szólalt meg elöször a babátok? és mit mondott?

Figyelt kérdés
16 hós a fiam annyira várom már vajon milyen lesz ha beszél már.
2011. jan. 31. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:
A babanyelven kivül először 10 hónaposan mondta, hogy "kettő", két labdát tartva a kezében. De aztán nem beszélt több értelmeset, majd lassan, fokozatosan mondott egyre több szót, rövid mondatokat. Most 22 hónapos, mindent el tud mondani, persze ragozást téveszt, de nagyon jópofa követni, ahogy beszél :) semmit nem mond még a fiad?
2011. jan. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
még nem mond semmit,csupán a kajára annyit hogy "mamm".kellene már beszélnie valamit?
2011. jan. 31. 13:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 21 hónapos és egész nap a maga nyelvén mondja!

De már mondja hogy nem illetve rázza a fejét ha valamit kérdezek tőle ő pedig nem akarja csinálni :)!

Mondja hogy teki ez a teknős béka de azon kívül nem viszi túlzásba a beszédet!

2011. jan. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ugyan ebbe a cipőben vagyunk mi is. 16 hónapos a kisfiam, és sajnos ő sem az a szószátyár típus. Mindent megért, teljes mértékben megérteti magát, a családban nagyon okos kisfiúnak tartjuk, csak egyszerűen nem akarja mondani. Baba, apa, papa néha kicsusszan, de amúgy semmi, ezek is elég ritkán, de akkor szépen, tisztán.
2011. jan. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Vannak, akik hamarabb beszélnek, vannak, akik később. De azt nehéz megmondani innen, mikor van minden rendben, és mikor van baj. De alapvetően van gyerek, aki 3 éves korában szólal csak meg. Átlatos esetben 10-12 hónapos kor között kezdenek el először babanyelven gagyarászni, hangokat utánozva, fél szavakat mondva. Másfél évesen kb 30-40 szó a szókincsük.
2011. jan. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam 14 hónapos lesz, és 10 hós volt, amikor a 'nem', 'de', 'ide' és 'add ide' szavakat mondta - de csak egyetlen-egyszer!

Azóta mondott még szavakat (apa, lámpa, vau, gyere, mama), de ezeket is csak egyszer. Illetve mutaja, hogy tátog a hal :)))

Szintén mindent megért, és meg is érteti magát, ami elég veszélyes, mert mutogatással, meg morgással kommunikál, én megértem mit szeretne, de így nincs rákényszerítve a normál beszédre.

Mondjuk én is és a férjem is későn kezdtünk beszélni, így nem aggódom (még).

2011. jan. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kisfiam pár nap múlva lesz 13 hós, első szava az apa. Persze ez akár babanyelv is lehetne, de úgy vettem észre, ezt párszor már tudatosan is használta, először kb. 2 hete. És ha megkérdezem, mit mond a kiskutya, akkor halkan, mosolyogva mondja, hogy vau, vau. Egyelőre ennyi, a többi valóban babanyelv.

Én is nagyon várom már, hogy "szövegeljen"! :-)

2011. jan. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
8 hónaposan azt, hogy baba.
2011. jan. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!