Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet/érdemes megtaníta...

Hogyan lehet/érdemes megtanítani a gyerekeket lefelé menni a lépcsőn?

Figyelt kérdés

15 hónaposom felfelé nagyon klasszul megy a lépcsőn, pontosabban feltérdel, felteszi a kezét, feláll variáció vagy kapaszkodva megy. lefelé is szeretném tanítani, de nem tudom, hogyan. Mászni nem akar lefele, lépni a kezünkbe kapaszkodva tud, de a korlátba nem kapaszkodik.

Ti hogyan tanítottátok?

Nem gondolom, hogy ezt már kellene tudnia, de mivel emeletes házban lakunk, biztonságosabbnak érezném, ha már valamennyire menne neki egyedül is.


Előre is köszönöm, hogy megosztjátok velem a tapasztalataitokat!


2011. jan. 31. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Pedig erőltesd, hogy tolatva másszon lefelé is, így a legbiztonságosabb. Egy ideig ne engedd hogy lépkedjen lefelé akkor sem ha ott vagytok mellette. Az enyém így tanult meg tolatni, de eltartott pár hétig mire megtanulta hogy csak így szabad.
2011. jan. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ennyi idősen bőven nem kell neki tudnia egyedül menni lefelé! az én 2 éves kislányom már tud, de még az ő kezét is fogom, mert akármikor megbotlik és lezuhanhat. csak fogd a kezét, és megy , aztán egyre ügyesebb lesz. az nem baj ha a korlátba még nem kapaszkodik, majd oda is fog egyszer.

türelem.

2011. jan. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek!
2011. jan. 31. 14:10
 4/4 A kérdező kommentje:
Az egyedült nem úgy értettem, hogy nekiindítom a lépcső tetején, hogy "Indulj!", :-) hanem úgy, hogy nem rám támaszkodik, főleg.
2011. jan. 31. 14:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!