Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van egy 4,5 honapos fiam és...

Van egy 4,5 honapos fiam és szeretnénk felvenni utánna a szocpolt, használt lakás vásárlásra (fél szocpolt 450ezer), de azt mondták többen hogy nem jár de miért? Valaki kapott már ilyen támogatást?

Figyelt kérdés
A férjem és én is 35év alattiak vagyunk,nincs ingatlantulajdonunk,és nem vettük még igénybe de azt mondták hogy csak 3 gyerek után vagy uj lakás vásárlásánál lehet igénybevenni,de én amit itt találtam a neten aszerint megjár 1 gyertekre és használt lakára,Vett már igénybe valaki ilyen támogatást,mik a feltételei és mennyit lehet kapni?Sürgös lenne!!KÖSZÖM!!
2009. febr. 6. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Kaphattok félszocpolt használt lakásra. Jól néztél utána. Nem tudom, hogy ki mondta nektek, hogy nem. Amúgy a bankoknak is kötelességük ezt nyújtani, törvény írja elő. Viszont nem nagyon szeretik, mert ebből nekik semmi hasznuk. Ha viszont új lakást vennél, az többe kerül, venned kell fel mellé mondjuk egy nagyobb hitelt NÁLUK, ez az, amit általában kedvező kamattal ajánlani tudnak forintos, állami kamattámogatással. (ugyebár mostanában nem "menő" a svájci frankos, netán japán yenes...) Szóval ne hagyd magad ledumálni!
2009. febr. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem bankoknál érdeklődj. Én e-mail-ben szoktam kérdezni és visszahívnak. Legalábbis az FHB-nál van hitelünk ők mindig felhínak, ha kérdezek valamit.

Szerintem jár, mert nekünk aki megszerette volna venni a családiházat azok is megkapták volna, csak nem voltak hitelképesek.

2009. febr. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az unicredit és a credigen bankoknál voltunk és ott mondták hogy nem jár csak 3 gyerek vagy uj lakás esetén!!!
2009. febr. 6. 16:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem volt kedve az ügyintézőnek utánajárni. 35 év alatt jár fél szocpol. használt lakásra is.
2009. febr. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
mi novenberben vettük fel a félszocpolt 1 gyerekre!!!ne hagyd magad áttverni!!
2009. febr. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!