Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babák anyukája, te...

6 hónapos babák anyukája, te mit adtál már a babádnak a tejcsin kívül és milyen etetési időbe? Mikor váltasz ki egy szoptatási időszakot, a baba hány hónapos korában?

Figyelt kérdés
2011. jan. 29. 15:48
 1/4 anonim ***** válasza:
5 hónapos kórtol keztünk el kanalazni, addig el sem fogadták. (ikrek) Először a tizórait váltottuk ki gyümölccsel+kesz, majd az uzsonnát. Kb:3-4 óra körül volt. Aztán nem akarták elfogadni a cumit napközben, igy gyorsan kiváltottuk az ebédet is. Most 7,5 hósak, de már sok mondent esznek.
2011. jan. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
6 hósan kezdtük a hozzátáplálást, almával, répával, krumplival. Úgy emlékszem nálunk csak 7 hónapos korára sikerült elhagyni egy szopit, de utána is voltak visszaesések. Akkor még aggódtam, hogy majd soha nem fog kevesebbet szopni, de persze nem így lett. 1 éves korára mindent evett és darabosat is.
2011. jan. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

mi 5,5 hósan kezdtük, most 6,5

eddig evett: alma, őszi, krumpli, sütőtök, cékla, tök, meggy,kenyérmorzsa, Sinlac, biogabonapép, csirkemell.

banán, szilva -nem jöttek be

tervben van még: körte, gesztenye, mandarin.


én nem akarom még kiváltani a szopit, ezért napi 1x kap hamit, 11-2 közt valamikor, szopi után. Így is hatalmas mennyiséget eszik, nagyon élvezi. szerintem bármennyit megenne, de kb.100-150g-ot szoktam adni. 7 hó után fogok délelőtt gyümölcsöt, délután zöldséget adni, továbbra is szopi után.

2011. jan. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én kislányom jövő héten lesz 7 hónapos. 5 hónaposan kezdtem a gyümölcsöket adni neki tízóraira, első napokban alma(először 1-2 kanál, aztán 4-5-6,utána meg már teljes adag,amennyit megevett, és én el is hagytam a cicit,nem adtam neki a gyümi után. Így csináltuk 1 hónapig, aztán ahogy betöltötte a 6hót, elkezdtük a főzelékeket. Krumpli, sütőtök, répa, stb,amiket lehet, sokszor üvegeset adok neki. Vettem sokfélét,változatosan eszik,mindent szeret szerencsére. 1-2 nap után ebből is teljes adagot evett,és itt is kiváltottuk a cicit.

Most úgy néz ki az evés, hogy reggel szopizik, ebédre főzelék, uzsira szopizik +adok 1kis gyümit is, vacsorára tejpép (ezeket is szereti),és éjszaka még 1szer szopizik.

Nem tudom,hogy mennyit szopizhat 1-1 alkalommal,már egyáltalán nem érzem,hogy megtelne a mellem,meg a Picur sem nagyon akar már szopizni,vmikor csak tartja a szájában,és néz, vmikor harapdálja az 1fogával,én meg sikongatok:) Úgy vagyok vele,hogy egyrészt azt sem bánnám, ha már abbahagynánk, de másrészt még ha 2 csöppöt is szív,az is jót tesz neki.

2011. jan. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!