Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejallergiás babák anyukái!...

Tejallergiás babák anyukái! Mit kentek babátok kenyerére?

Figyelt kérdés
Margarinos kenyér nagyon bejött, de valami mást is adnék neki. Nálatok mi a kedvenc kajcsi főzeléken kívül?
2011. jan. 28. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Marhapárizsi, kenőmájas kenyér, kakaós csiga, vékonyan kent kacsazsíros kenyér (boltban veszek kacsahájat és én sütöm ki a zsírját). Szereti a téliszalámit is a lányom.
2011. jan. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

saját készítésű: májkrém, tojáskrém, ha már elmúlt 1 éves, mert abban benne van a fehérje is. a margarin nálunk is bejön. húskrémet, de ez is tojásos. ezek a leggyakrabban használtak. próbálkoztam már zöldségkrémeket is csinálni, azok nem jöttek be kenyérrel.

remélem tudtam segíteni.

2011. jan. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyi lekvárjai is mehetnek nyugodtan.
2011. jan. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

sziasztok! köszi az ötleteket, jöhetnek, ha vannak még!

még nincs egy éves, 9,5 hós. a májkrémet hogyan készítitek? csinálnék neki én is. lekvár is mehet? vagy csak később?

2011. jan. 28. 13:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja, és eszembe jutott még az avokádókrém is (érett avokádót pici fokhagymával, sóval, kevés citromlével és egy kis margarinnal összeturmixolni - nagyon finom).

Vehetsz Rio mare paté tonhal- vagy lazackrémet is - nem olcsó, de abban sincs tejszármazék, illetve létezik tonhalkrém olyan kis konzervben is, mint a kenőmájas. Sajnos ennek a márkáját nem tudom, de az sem tartalmaz tejszármazékot, finom, és nem olyan drága, mint a rio mare.

2011. jan. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Májkrémet én úgy csináltam, hogy olajon üvegesre pároltam egy kis aprított vöröshagymát, ráraktam az elkapart májat, majorannát, pici vízzel felöntöttem, és fedő alatt puhára pároltam. Aztán amikor megpuhult, ízesítettem biovegetával (csak készen szabad már sózni, különben cipőtalp keménységú lesz), és még hagytam fedő alatt pár percig. Aztán margarinnal átturmixolod az egészet.
2011. jan. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amelyik lekvárban nincs tartósítószer, és nincs agyon cukrozva, az mehet nyugodtan (én házi lekvárt szoktam csak adni, boltban nem is veszek).
2011. jan. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is bejött a házi májkrém és a tojáskrém. Sajnos most nem tudok kísérletezgetni, mert már 1 hete beteg a drágám :(

Jövő héten veszek majd szűrt kókuszzsírt, állítólag nagyon egészséges. Amikor terhes voltam, akkor vettem egyet, de az a szűz volt, ami kókusz ízű és illatú, amit amúgy imádok, de így elég fura volt, bár a nagy fiamnak ízlett a pirítósára kenve is :)

A szűrt az állítólag íztelen és szagtalan, csak rohadt drága!

2011. jan. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!