Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi anyatejre/tápszerre...

Mennyi anyatejre/tápszerre van szüksége egy egy éves babónak? És ezeket ki lehet váltani tejtermékekkel?

Figyelt kérdés
Kislányom majd 13 hónapos, még szoptatom, persze már jóval kisebb mértékben mint korábban. Olvastam hogy egy éves korukig legalább napi fél liter anyatej vagy tápszer kell nekik. És egy év után ez hogy alakul? Már nincs meg a napi fél liter tejem, próbálom tápszerrel pótolni, azonban azt nem nagyon szereti. Próbálok neki viszonylag sok tejterméket (napi szinten joghurt, vaj, időnként sajt, túró) adni, ez is megfelelő? Mert az én logikám szerint ezek is jók, hiszen tejtermékek, és amúgyis ilyenkor már sok babó ugyanazt eszi, amit a szülei. Köszi a válaszokat előre is!
2011. jan. 27. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen ezek is jók, sőt, szerintem jobb, mint a tápszer. Elvileg már tehéntej is mehetne neki, pici kakaóporral, maci kávéval, vagy vanília aromával. Vagy ha nem is tehéntejet, akkor próbáld a junior italt adni neki. Szintén ízesítheted.

Én úgy tudom, hogy 3 éves korig ajánlott a fél l. tej alapú táplálék. :)

2011. jan. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha szoptatod honnan tudod, h nincs meg a napi fél liter tejed? Leméred szopi után?

Egyébként nyugodtan adhatsz neki minden nap joghurtot, sajto, túrót mert ez is tejtermék.

2011. jan. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyrészt érzem hogy a korábbiakhoz képest, h kevesebbet szopizik a Picim, (nemcsak alkalomra, hanem mennyiségre is). És hát bevallom, voltam olyan elvetemült és kíváncsi, hogy aztán néhanap tényleg lemértem, és valóban az össz napi szopi nem érte el a fél litert. Köszi a válaszokat, akkor a tejtermékeket fogom előnyben részesíteni a jövőben is.
2011. jan. 27. 13:09
 4/5 anonim válasza:
Napi 3-4 dl,én tejitalt veszek 13 hós babámnak! Te is szilveszter körül szültél? Kisfiam nagyrészt ugyanazt eszi,mint mi! Csak napi 1-szer max 2-szer kap tejitalt.
2011. jan. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen, mondhatni, január 4-én. Te mikor szültél?

2011. jan. 27. 23:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!