Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha a babám...

Mit csináljak, ha a babám egyáltalán nem akar tápszert inni?

Figyelt kérdés

Eddig nem volt semmi gond, megivott 120-150 ml-t napi kétszer, és éjszaka is lehúzott 120ml-t. Emellett már eszik főzeléket, gyümölcsöt, tejpépet. Két napja egyáltalán nem fogadja el, illetve nagyon keveset. Kanalasat nagyon szívesen eszik. Eddig Mildibét kapott, most egy másikat kapott, de azt sem akarja enni.

Mit csináljak? Még szüksége lenne rá, hiszen 7 és fél hós. Vagy fel lehet dobni az ízét kakaóporral?


2011. jan. 26. 18:00
 1/3 kisnita ***** válasza:
Sajnos sok mindent nem tudsz tenni. Az én fiam 10 hónapos korától öklendezik a tápszertől. Egy éves kora után próbálkoztam tejjel, de ugyan ez volt a reakciója. Azóta se issza meg se a tejet se a tápszert, 18 hónapos úgyhogy kénytelen vagyok neki kalciumot adni és a joghurtba bele-bele teszek egy-két kanál tápszert, máshogy nem megy. Kajába bele tudod neki csempészni a tápszert, vagy vehetsz több fajtát és próbálgathatod, de ha nem issza meg akkor felesleges pénzkidobás. Kakaót, cukrot meg egyéb ilyen porokat már én is próbáltam, nem jártam sikerrel sajnos :S
2011. jan. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
kb uennyi idős volt a babám, amikor teljesen le kellett állni a tápszerrel, mert nem volt hajlandó sehogyan sem meginni (se pohárból, se kanállal, se ízesítve). Bár nálunk a tejérzékenység is nehezítette a helyzetet, mert nem akármilyen tápszert adhatok neki. Azóta tejpépet kap (házi: gabonapehely tápszerrel kikeverve és gyümölccsel ízesítve). Ezt megeszi, és ennyi a tejtermék amit kap. Orvos szerint oké, nem lehet erőltetni. Most 16 hós, vasgyúró.
2011. jan. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Kiprobáltam a kakaót de én sem jártam sikerrel.

Ma 3-kor evett főzeléket, aztán később próbáltam tápszert adni, de nem kellett neki. Többszőr kínáltam, de semmi. ez így ment este 8-ig, akkor fürdés volt és utána eddig mindig tápszert kapott, de most sem kellett neki, pedig már tuti éhes volt. Mivel nem akartam, hogy éhezzen, adtam neki tejpépet, azt jóizűen befalta, és utána sok teát is ivott. Szóval, hát akkor én is majd belecsempészem az ételébe.

2011. jan. 26. 21:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!