Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » MENJUGATE oltás hány részből áll?

MENJUGATE oltás hány részből áll?

Figyelt kérdés

A lányom már megkapott 2 oltást, 7 és 9 hónapos korában. De a tanácsadáson szinte nekem esett az egyik védőnő, hogy miért nem kapta meg még a 3. részét? Elő is jegyzett minket jövő hétre. (Most 16 hónapos a lányom)

De a saját védőnőnk szerint csak 2 részből áll a Menjugate oltás. Szerinte összekeverték a Prevenarral, mert abból még tényleg nem kapta meg a 3. adagot (pedig elvileg a múlt hónapban a 15 hós oltással meg kellett volna kapnia).

A neten nem találtam igazán érdemi infot, általában csak 2 menjugate oltásról beszélnek, de találtam már említést 3. oltásról is. Nálatok hogy szokták?


(Fel fogom hívni természetesen a rendelőt, de előtte tájékozódnék.)


2011. jan. 25. 11:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

12 hetesen ket oltast kapott: az egyik volt a Dihteria, Tetanus, Szamarkohoges, Gyerekbenulas, B tipusu influenza (kombinalt oltas) es a masodik volt a menjugate.

16 hetesen 3 oltast kapott a fent emlitettek (kombinalt oltas), menjugate es pneumococcal.

12 honaposan vagyis a napokba fogja megkapni a 3-dik menjugate oltast es a 3-dik B tipusu influenza.

2011. jan. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
1éves kor alatt 2oltás 1év felett 1oltás.
2011. jan. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia.3 részből áll az oltás.Az én kislányom 6 hósan kapta az elsőt és majd februárba kapja a 2.-at,ekkor 8 hós lesz és ezután megint 2 hónap szünet és jön a 3.Nálunk így van,de van ahol 1 éves kor után adják és csak 1-et.
2011. jan. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Elöző vagyok,megnéztem az én kislányom is kettőt kapott,1éves kora alatt.Viszont nem találom a papíromat de mintha rémlene olyan hogy 2évesen kap egy emlékeztetőt.
2011. jan. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2 oltásból áll, nekem 2 és 4 hósan kapta mind a két gyerek.
2011. jan. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
előző vok, szerintem is a prevenarral keverte.
2011. jan. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
megkérdezhetem, hogy ez mi ellen van és kötelező vagy ajánlott szuriról beszélsz?
2011. jan. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ajánlott és agyhártyagyulladás ellen van:)
2011. jan. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nem kötelező, de ajánlott. 7000 ft körül van. Agyhártyagyulladás ellen van. Baktérium okozza.
2011. jan. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Találtam egy gyógyszerismertetőt a neten, abban említik a 3. emlékeztető oltást, abban az esetben, ha az első oltást még csecsemőként kapta a gyerkőc.

2011. jan. 25. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!