Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már egy hete kínlódunk, de...

Már egy hete kínlódunk, de szó szerint! Vége lesz ennek valaha?

Figyelt kérdés
Kisfiam már egy hete beteg, folyik az orra, egy napig hasmenése volt, köhög elég csúnyán, nyűgös egész nap, éjszaka felkel és annyira sír, hogy nem tudom megvigasztalni. Voltunk orvosnál, de az csak annyit mond, hogy adjak neki dupla adag C vitamint és diétázzon, egyen répát. Elegem van, hogy sose lábalunk ki a betegségből és ráadásul még a dokink se akar segíteni, csak a hülye diétázáson lovagol, mert az a mániája. Pedig egyáltalán nem kövér a gyerek, sőt!
2011. jan. 24. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:

nem azért kell diétázni, hanem hogy kíméld a bélrendszerét, hogy tudjon gyógyulni. A répa megfogja a hasat. És a betegnek jó, ha keveset eszik, mert jobban gyógyul.

Szerintem jó tanácsokat adott az orvos. Mit adtál neki enni?

2011. jan. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a diétát a hasmenés miatt javasolja, nem azért mert fogyóznia kell a fiadnak. könnyebben gyógyul ha nincs agyonterhelve a gyomra. ha nem tetszik az orvos akkor cseréld le. Valószínű vírust szedtetek össze, arra meg nem is lehet gyógyszert szedni. vidd sokat levegőre akkor kitisztul a nozija. párásítsd a levegőt a szobájában és ne aludjon melegben, ennyit tudsz tenni. na meg tengervízes orrspray...
2011. jan. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a párásítás, orrspray megvan. Sajnos egyáltalán nincs is étvágya és attól félek, hogy kiszárad, mert inni se nagyon akar.
2011. jan. 24. 19:04
 4/6 anonim ***** válasza:

azt gondolom, hogy ilyen esetben azt egyen, amit kíván. jó hasfogó a banán is, a krumpli is, így azért lehet variálni a diétát. a lányom, amikor hányt és hasmenése volt, napokig csak kölesgolyót evett és teát ivott. a tápszerrel bepróbálkoztam nála, de csak a 3. napon fogadta el.

az orrfolyásra valóban a sterimar a jó, mi befujtunk és porszívós orrszívóval szívtuk. volt, hogy egy óra alatt 4-szer is. köhögésre ott a Stodal szirup, ami homeós, illetve van a sinupert oldat is, ami szintén homeós és a váladék csökkentését segíti.

erősítőnek a C vitamin mellé jó a Calcimusc ampulla, amiből naponta egyet adhatsz neki.

a hasmenés miatt kellene probiutikum is, pl. normaflore.

ezekkel így gyorsabban helyrejön majd

2011. jan. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon jó a baby luft balzsam,patikában lehet venni.2.5éves kislányomnál nagyon bevált.Be kell kenni vele a kicsi hátát lefekvés elött.Jó mentolos illatú,segíti a légzést és csíllapítja a köhögést.Kislányom is valamelyik este arra ébredt,hogy nagyon köhögött,annyira erőltette,hogy még hányt is. Bekentem baby luft balzsammal,egyet sem köhögött utána.Ez a balzsam 0-3éves kicsiknek való,de nagyobb gyerekeknek is van,annak sajnos nem tudom a nevét.
2011. jan. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kiszáradással nagyon vigyázzatok.Az kislányom vizeletében sok volt a aceton,ami a kiszáradás jele.Hasmenése volt és hányt,enni,inni nem akart.Úgy vettem észre,hogy egész délelött aludt,ki kellett hozzá hívnom a gy.orvost.Ő ajánlotta,hogy adjak neki pár szál ropit,arra kívánja majd a folyadékot.

Előző voltam:-)

2011. jan. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!