Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS Adjak neki most lázcsillap...

SOS Adjak neki most lázcsillapítót, vagy majd fürdés után is elég, ami 1,5 óra múlva lesz?

Figyelt kérdés
Egy éves múlt a gyerkőcöm, és most mértem 38,4-et (nincs levonva semmi, fenékben) Éjjel is lázas volt, reggel is, napközben hőemelkedés. Reggel adtam neki 5 ml nurofent, 3-szor lehet egy nap, de a dokinéni azt mondta, hogy inkább 6 óra eltéréssel, ha indokolt 4 óra. Ha most adok neki, lehet estére amúgy is felmenne a láza, mert este jön ki minden, akkor nem adhatok neki, csak min. 22-kor, ha nem 24-kor. Vagy adjak neki most, fürdésnél meg hűtsük a vizét? Ti mit szoktatok ilyenkor tenni? Van germicid kúpunk is itthon, de a dokinéni szerint felesleges váltogatni (?).
2011. jan. 24. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Én megfürdetném, utána nálunk még tápszer van. Evés után, közvetlen lefekvés előtt megmérném és ha még ennyi, akkor adnék. De most még azonnal nem. A lázzal küzd a szervezet, szükség van rá és ez még épp hogy nem is láz.
2011. jan. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia!Mi pont most voltunk a dokinál,mert az enyém is benyalt valami vírust,szegény.nekem azt mondta,csak akkor adjak lázcsillapítót,ha levonva a 0.5öt 38 fölé megy,és ha nem megy le,váltogassam a kúpot,és a nurofent 4 óra elteltével.ha akkor sem megy le,hűtfürd,a gyereket olyan meleg vízbe kell rakni,amennyi a láza,és folyamatosan engedni hozzá a langyos vizet,amíg nem didereg a pici.remélem erre nem fog sor kerülni.mindenesetre jobbulást,és sok folyadék!
2011. jan. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Most hallom először, hogy nem kell váltogatni.......


Nekünk még az ügyelet is azt mondta anno, hogy ne menjünk neki az éjszakának egyféle lázcsillapítóval.


Én a helyedben megmérném fürdés előtt a lázát, ha van, rögtön hűtőfürdőzném is egyúttal, utána germicid kúp evés és alvás. Ha éjjel felmenne megint a láza, könnyebb beadni félálomban a szuszpenziót.


Egyébként hivatalosan a fenékben mért 38,4 még tényleg nem láz, nekem ezt a László kórházban mondták.

2011. jan. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is mehet a hűtőfürdő, majd utána közvetlenül a lázcsillaptíó.

Mi is váltogatni szoktuk, 3 féle is szokott itthon lenni. Én 3-3 órát várok két adag között, így mondta a gyerekorvos.

Ha a hűtőfürdő+kúp sem használ, fél óra elteltével becsavarom a gyereket állott vizes lepedőbe, betakarom lazán, és cserélgetem rajta a borogatást, míg le nem húzza a lázát. A borogatás a bokájáig ér és a karja sem lóg ki belőle. Nagyon utálja, de általában működik.

2011. jan. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nálunk azt javasolták, hogy hagyjam lázasnak a gyereket 39 fokig, mert akkor pusztulnak a vírusok. 38.5-re én sem adnék még gyógyszert. valóban felszökött 39.9-re a láza és másnap kutya baja volt. persze először én is csak néztem, hogy mit nem javasolnak a gyógyszertárban, de igazuk volt. a szervezetnek dolgoznia kell a vírusok ellen és ez pedig a láz...
2011. jan. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Megerősítettetek hogy ne adjak most. Levettem róla a nacit, egy hosszúujjú bodyba ültettem az etetőszékbe, amíg rendbetettem a konyhát. Remélem hűlt egy kicsit. (ezt a kórházban mondták, hogy a bőrén keresztül adja le a hőt, és minél kevesebb ruha legyen rajta) (meleg van nálunk)

Majd fürdés előtt megmérem, apával majd hűtik a vizet, és akkor lehet, hogy tényleg kúpot adok (még sosem adtam neki) mert valóban könnyebb beadni a nurofent később... bár a lázméréshez úgyis le kell vetkőztetni, akkor már mindegy is egy kúppal több vagy kevesebb....

Köszönöm mégegyszer.

2011. jan. 24. 18:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Harmadik vagyok, lehet sokan megköveznek, de ha éjjel végre alszik betegen, én nem kínozom hőmérőzéssel, ha nagyon forrónak találom, ott az ágyban félálomban belenyomom a szuszpenziót....
2011. jan. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!