Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az az étel vagy ital amit...

Mi az az étel vagy ital amit legelöször lehet kóstoltatni egy tápszeres babával, és mikor?

Figyelt kérdés
2009. febr. 4. 12:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Most biztos sokan meg fognak kövezni, de én a 2,5 hós babámmal már megkóstoltattam az almát és most kezdünk az őszibarackkal ismerkedni. Az almát kifejezetten imádja.
2009. febr. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Akkor jó hogy nem csak én gondolkodom így, hogy minnél előbb annál jobb:))

Köszi a válaszod:)))

2009. febr. 4. 12:40
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én még szoptatok, de annak ellenére 4 hónapos korától kóstoltatom a kislányommal a gyümileveket. Már próbáltuk (persze nagyon kicsi mennyiségben) az almát, barackot, sütőtököt. Mindet imádja és látom rajta, hogy nyitja a száját, ahogy a kis poharát viszem felé, nagyon szereti őket. Tudom, hogy szoptatás mellett nem javasolják, de nekünk semmi bajunk nem lett tőle, továbbra is szépen szopizik és fejlődik. Ja, 5 hónaposak vagyunk!
2009. febr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
azért gondoljunk a kicsi emésztésére is mit tud és mikkortol megemészteni bélbolyhok stb.
2009. febr. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%

Tévedés. Minél előbb, annál rosszabb. Ha 6 hónapos kora előtt elkezded etetni, akkor azzal nagyon sokat árthatsz. A bélrendszere nyitott, még minden káros anyag gond nélkül átjut rajta. Nem tud még rendesen emészteni sem, és ezzel megterheled a szervezetét.

Sok anyuka védekezik azzal, hogy "dehát semmi baja a gyerekemnek, teljesen egészséges". Na igen. Még. De lehet, hogy 5 év múlva előjön az ekcéma, az allergiák, a rák. Persze akkor már eszébe sem jut az, hogy esetleg megakadályozhatta volna.

A következő magyarázkodás pedig az, hogy a nagyszüleinket is hozzátáplálták már 1 hónaposan. Igen? És mégis mit adtak nekik? Olyan zöldséget-gyümölcsöt, amit fene tudja hányszor permeteztek le, meg ilyen-olyan génkezelt vackokat? Nem. Ők maguknak termelték meg. De ma már a légszennyezettség is olyan magas, hogy az ún. bio élelmiszerekkel is nem árt fenntartással lenni.

A szüleinkre meg elég ránézni... Na, ők aztán megkapták egy hónapos korukban a permetezett almát. És mennyi beteg ember van közöttük.

A mai tápszereket úgy fejlesztették ki, hogy tökéletesen kielégíti a babák igényeit 6 hónapos korig, ha már nincs anyatej. Én azt mondom, hogy kár a gyerek egészségét kockáztatni.

2009. febr. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én ránézek a szüleimre és kicsattannak az egészségtől, sőt én is aki már a "permetezett" almát ette már 9 napos korától.
2009. febr. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Es ha valakinek hiaba van anyatej,de nemhizik kello kepp a baba, es a doki javaslatara van 5 hotol hozzataplalas,es most valtunk anyatejrol tapszerre.
2009. febr. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
tápszeres babánál 4hótól simán el lehet kezdeni.a lényeg nem szabad erőltetni, csak annyit amennyi neki jól esik.ha ez egy kanál, hát egy kanál.fokozatosan.
2009. febr. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért szerintem, hogy ha olyan károsak lennének a boltokban kapható bébiételek, italok, akkor nem engedélyeznék őket, pont a mai világban, ahol minden terméknek ezernyi kritériumnak kell megfelelnie. És valószínűleg nincs több beteg ember sem, mint régen, pedig számtalan anya adja ezeket a babájának.

Ja, és én 3 hónapos koromtól ettem bébiételt és anyukám szerint csak a boltit voltam hajlandó megenni, az otthonit ne, pedig saját maguk termelték a zöldséget, gyümölcsöt. Nincs allergiám, nincs gyomorpanaszom, évente egyszer vagyok kb. náthás, de néha az is kimarad.

Valószínűleg a hajlam nagyobb szerepet játszik ebben, mint az, hogy ki milyen ételt eszik csecsemőkorában.

2009. febr. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
12:46-osnak igaza lehet!Van olyan ismerösöm hogy büszke volt arra hogy már picinek miket eszik a kicsikéje ( szegény hát nyelni tud)nagyon nagyon allergiás 33félére már a második gyerekét nem tömi idö elött
2009. febr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!