Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 6hónapos fiam napi 5xeszik,...

Ha 6hónapos fiam napi 5xeszik, de abból 1tuti éjszakára esik, igy hogy tápláljak hozzá?

Figyelt kérdés
2hete elkezdtük kb,4óránként eszik,igy 5x eszik mindig.Hogy van ez a tizórai/uzsonnás dolog?Ezek 2"nagy"etetések között,vagy valamelyik helyett?Mi nem ugyanabban az időben eszünk sajnos,mert sose akkor kelünk/alszunk/fekszünk....Pl ha 8kor kel,akkor szopi(mert anyatejes amúgy),és utána ez a tizórai mikor legyen?Mert ő utána délbe eszik,az már ebéd,nem?Vagy a kettő között van a tizórai?De akkor viszont 2-3óránként fog enni,pedig amúgy már 4óránként eszik..Akkor hogy csináljam?Segitenétek?Nemértem,akkor ha hozzá van táplálva sűrűbben etessem ne 4óránként hanem 2-3,vagy hogy?
2011. jan. 21. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha 8- kor kel, akkor szopi, 11- kor tízóraira gyümölcs, majd alvás, ha felkel 1-2 között ebédre főzelék, majd 4 körül tejpép, alvás, majd ha felkel szopi, fürdés, és ismèt szopi, alvás reggelig.

Nálunk így volt.

2011. jan. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de ez igy akkor 2-3óránként van.Nálunk sajnos nem igy van hogy alszik reggelig,mert kb még 6x felkel,és abból 1x eszik,szóval nappal 4x eszik,mert 1marad mindig éjjelre.A 8óra kelést csak pl-nak irtam,mindig más időben kel,van hogy 6kor,van hogy 9kor,7kor...ezért nehéz..
2011. jan. 21. 18:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Éjszaka nem táplálsz hozzá, éjjel csak szopi van, ilyen egyszerű. :-)


Egyébként nem kell órára etetni, ne parázz. Szopi előtt vagy után (ahogy a fiadnak jobb) kínáld meg pár kanállal. Ha ízlik neki, legközelebb több kanállal kínáld meg. Ha nagyon ízlik neki, de még nem szeretnéd kiváltani azt az étkezést, akkor szopi után kínáld kanalassal.


10 hós fiam naponta 2x-3x eszik szilárdat, a többi szopi. Mindig akkor eszik, amikor megéhezik, az ebéd sosem délben van nálunk. :-)

2011. jan. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ő már nem csak pár kanállal eszik,hanem rendes adagot,de még utána szopizik.én csak ezt nem értem,hogy akkor a tizórai és uzsonna,azok "rendes"(szopi/tápszer)helyett vagy mellett vannak,vagy 2 szopi között?Amúgy kiszeretném váltani,de nemtudom hogy,ha megeszik egy teljes adagot,és mellé még szopizik is.
2011. jan. 21. 19:36
 5/5 A kérdező kommentje:
ja azt elfelejtettem,hogy nem óra szerint etetek,de ő állandóan csak enne,nem viccelek,igy muszáj "néznem"kicsit az órát sajnos.
2011. jan. 21. 19:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!