Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A "nagyokosok"most vették...

A "nagyokosok"most vették észre hogy le van tapadva a fiam nyelve. (6hónapos) Valaki hasonló helyzetben volt?

Figyelt kérdés
annyira ideges vagyok hogy el se tudom mondani...sajnos születésétől kezdve heti szinten járunk a kórházba,de van hogy 1héten többször is.Sok baja van,most nem részletezem,kaki gondok,epekő,koleszterin,dévény torna...stb.Szóval hetente járunk,és hétfőn el kellett vinni vérvételre a gyereket(éhgyomri),eleve ez nagyon jó volt...és már 6-an voltak ott,mert nem találták a gyerek vénáját,szegénykém már sikitva üvöltött,mert majd éhen halt már,meg nem birták levenni azt a r..dt vért tőle...na nagy nehezen sikerült,de nem is ez a lényeg,hanem az orditás közepén mondja az egyik NŐVÉR,hogy "le van tapadva a gyerek nyelve,tudnak róla"?Na én ott ledöbbentem,mondom hát nem,marhajó....mondom olyan érdekes hogy hetente járunk a kórházba,nemtudom hány orvos vizsgálta már a gyereket,és nem vették észre 6hónapja....mellette még a körzeti orvos is belenézett a szájába,mikor úgy kellett neki mondani hogy ugyan nézze már meg a torkát,mert 2napja köhög nagyon a gyerek...és persze torokgyulladása volt....és ő sem vette észre...úgyhogy nagyon ideges vagyok,hogy egy nővér vette észre,az is véletlenül,mert éppen üvöltött a gyerek,és belelátott a szájába...nem tudom felfogni hogy van ilyen,és ha ez a nővér nem veszi észre,akkor kitudja mikor derült volna ki?Mikor már beszélne a gyerek,csak éppen nemtud,vagy raccsol,pösze..stb,mert le van tapadva neki a nyelve...évegik járhatnánk logopédushoz....másnap elvittük a sebészetre,hát ott is kikészültem,mert semmi érzéstelenitőt nem adtak neki,még csak lidocaint sem,hát a gyerek majdnem ájulásig orditott....én meg már vele kint...Van valaki akinek a gyerekének felvágták a nyelvét?Kiváncsi lennék hogy tényleg nem adnak érzéstelenitőt?Meg utána hogy néz ki?Mert persze kontrollra se kell visszamenni,de olyan csúnya szegénynek,vagyis nekem úgy tűnik,olyan fehéres a nyelve alatt ahol vágták,nemtudom ez normális e.?
2011. jan. 21. 14:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szia mi is hasonloan jártunk,csak azzal a kulombséggel,hogy 8 hosan én vettem neki észre,hogy nem tudja kiolteni a nyelvét.Szoptattam egészen addig,azzal nem volt gond,ja és mi is szuletése ota jártuk az orvosokat,senki nem vette észre neki.

Sajnos neki muteni kellett,annyira levolt nove,meg volt neki légzésleállása 2 hosan,nem vállalták be a dokik,hogy csak simán bevágják neki.Aztán mire a mutét sorra kerult,befekudtunk a korházba,megkértem a dokit nézze meg neki felul is mert ugy látom,hogy ott is az a hártya nagyon lent van neki,na azt is felkellett vágni.Kb.35 perces mutét volt,teljes altatásban,a doki ,aki muotte,alvolt ijedve,hogy hogyan tudtam szoptatni,mert o még ennyire lenott nyelvet nem látott.Azota eltelt már jo pár honap,most 16 hos a fiam,hát szegénykének nagyon csunya a nyelve alatt,látni a hegeket,ahol osszevarrrták neki,v alakban van neki,gondolom az már meg is marad,de mindig csak ez legyen a legnagyobb bajunk.

2011. jan. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
hát sajnálom nagyon...szörnyű hogy nekünk szülőknek kell észrevennünk,és"kutatnunk"mi baja a gyereknek...stb.pláne úgy,hogy gyakran látja orvos...sose fogom ezt megérteni,csak az a baj ez egyre rosszabb lesz,igyis egy rakás...az orvostudomány+orvosok(tisztelet a kivételnek)...neki is csúnya a nyelve alatt,mikor sir,akkor látom,de nektek még a heg is ott van,hát nem semmi...mi lett volna ha nem veszed észre...szörnyű komolyan mondom..de tényleg ez legyen a leges legnagyobb baja az életben.
2011. jan. 21. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!