Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A "nagyokosok"most vették...

A "nagyokosok"most vették észre hogy le van tapadva a fiam nyelve. (6hónapos) Valaki hasonló helyzetben volt?

Figyelt kérdés
annyira ideges vagyok hogy el se tudom mondani...sajnos születésétől kezdve heti szinten járunk a kórházba,de van hogy 1héten többször is.Sok baja van,most nem részletezem,kaki gondok,epekő,koleszterin,dévény torna...stb.Szóval hetente járunk,és hétfőn el kellett vinni vérvételre a gyereket(éhgyomri),eleve ez nagyon jó volt...és már 6-an voltak ott,mert nem találták a gyerek vénáját,szegénykém már sikitva üvöltött,mert majd éhen halt már,meg nem birták levenni azt a r..dt vért tőle...na nagy nehezen sikerült,de nem is ez a lényeg,hanem az orditás közepén mondja az egyik NŐVÉR,hogy "le van tapadva a gyerek nyelve,tudnak róla"?Na én ott ledöbbentem,mondom hát nem,marhajó....mondom olyan érdekes hogy hetente járunk a kórházba,nemtudom hány orvos vizsgálta már a gyereket,és nem vették észre 6hónapja....mellette még a körzeti orvos is belenézett a szájába,mikor úgy kellett neki mondani hogy ugyan nézze már meg a torkát,mert 2napja köhög nagyon a gyerek...és persze torokgyulladása volt....és ő sem vette észre...úgyhogy nagyon ideges vagyok,hogy egy nővér vette észre,az is véletlenül,mert éppen üvöltött a gyerek,és belelátott a szájába...nem tudom felfogni hogy van ilyen,és ha ez a nővér nem veszi észre,akkor kitudja mikor derült volna ki?Mikor már beszélne a gyerek,csak éppen nemtud,vagy raccsol,pösze..stb,mert le van tapadva neki a nyelve...évegik járhatnánk logopédushoz....másnap elvittük a sebészetre,hát ott is kikészültem,mert semmi érzéstelenitőt nem adtak neki,még csak lidocaint sem,hát a gyerek majdnem ájulásig orditott....én meg már vele kint...Van valaki akinek a gyerekének felvágták a nyelvét?Kiváncsi lennék hogy tényleg nem adnak érzéstelenitőt?Meg utána hogy néz ki?Mert persze kontrollra se kell visszamenni,de olyan csúnya szegénynek,vagyis nekem úgy tűnik,olyan fehéres a nyelve alatt ahol vágták,nemtudom ez normális e.?
2011. jan. 21. 14:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyat hallottam már hogy 3 évesnek nem ismerték fel csak az oviban amikor raccsolt. akkor vágták fel neki.
2011. jan. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A kórházban már észrevették, amikor megszületett. Szopizni sem tudott emiatt! Mégsem csináltak vele semmit!


Elköltöztünk, új doki, és az akkor 8.5 hós gyereknek felvágta a nyelvét. Utána még a nyelvét is ki tudta nyújtani, és beindult a "dumálás" is.


Nem adnak érzéstelenítőt, csak nyisszantanak egyet és kész.

2011. jan. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2.vagyok


Persze fehéres lesz még egy ideig, merthát meg kell gyógyulni. De ez normális dolog.

2011. jan. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

első vagyok itt van!

[link]

2011. jan. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
a Keresztfiamnak egy éves kora után vették észre,sőt már el is múlt vagy 3 hónappal.azt nem tudom kapott -e érzéstelenítőt,de nagyon sírt.miután meggyógyult,meg is eredt a nyelve beszéd ügyileg.sajnálom,ami veletek történt,sajna a magyar egészségügy ilyen.
2011. jan. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek,kicsit megnyugodtam igy hogy olvastam...szopizni ő sem tud,vagyis tud,de orditás,kinszenvedés minden egyes szoptatás sajnos 3hónapja,hogy most emiatt e vagy nem nem tudom,de azóta is ez van,3napja vágták fel neki.
2011. jan. 21. 14:36
 7/12 anonim ***** válasza:
Az en fiamnak is le volt tapadva a nyelve, de azt mondta az orvos, ha nem veszunk eszre semmi rendelleneset nem fogjak felvagni. 3 eves, gyonyoruen beszel. Bar neki a szopizasnal sem volt gond.
2011. jan. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az enyémnek 6 hetesen vágták fel, a gyerekdoki a rendelőben, egy kis ollóval felcsípte, nem volt érzéstelenítés, egy fél pillanat volt az egész, és egy csepp vér volt a gézlapon, amint elengedték már nem is sírt. Nekünk semmi gondunk nem volt utána, ő szopizott előtte is meg utána is rendesen.
2011. jan. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia, bocs az offért, csak hogy tudd nem csak neked van ilyen frankó gyerekorvosod:

Az én fiamnak soha bele se nézett a szájába, még akkor sem, amikor mondtam,hogy nekem olyan lepedékesnek tűnik a nyelve. A fejkörfogatát egyszer mérte meg, azóta sem. /5hós/. Aztán egyszer elkezdtem neki mondani, hogy szerintem nem mozog úgy a fiam, ahogy kéne. Erre persze leüvöltött a védőnővel kánonban, hogy mit képzelek holnap járni fog, stb, meg minden gyerek más ne siettessem, stb.

Aztán 3 hósan még mindig ugyanazt láttam a fiamon - pedig első gyerek - megfogtam és magángyerekorvoshoz mentem vele. Kiderült, hogy letapadtak az izmai, gyógytornára kell járnunk és a legjobb az egészben: ha a gyerekorvos csak a hasára fordította volna valaha is a fiamat a neurológus szerint látnia kellett volna minden apelláta nélkül. De engem leüvölteni könnyebb volt!

Bocs az offért, tényleg, de nagyon szemét, felelőtlen orvosok, védőnők vannak!

2011. jan. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
igen,sajnálom hogy ilyen orvosok vannak,én is sajnos a neten-könyvekben,másoktól "tanulok",érdeklődök,mert a saját orvosunk nemhajlandó normálisan megnézni...stb,úgy kell könyörögni egy beutalóért bárhova is,és még ő van felháborodva hogy mi az hogy én beutalót kérek,nem vagyok orvos,honnan veszem hogy ez meg az a baja...aztán mindig kiderül hogy nekem volt igazam(sajnos)....de ha én nem nézek utána,nem bújom a netet...stb.ki tudja még mennyi baja lenne a gyereknek....én nemtudom ezek a mai orvosok honnan szerezték a"diplomájukat",már ha van....neki mikor felcsipték a nyelve alatt,sajnos neki jó pár percig ömlött belőle a vér,az a vastag gézlap totál átázott.
2011. jan. 21. 17:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!