Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rugós hintát mennyi idős...

Rugós hintát mennyi idős babának érdemes venni?

Figyelt kérdés
Mettől meddig lehet kihasználni? Mire figyeljek? Előre is köszönöm a segítséget!
2011. jan. 19. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Amikor már tud állni akkor érdemes. Mivel a gerincével tartania kell magát ebben a hintában, hiszen ebben is úgymond áll.

Mi nagyon keveset használtuk.. de hátha mások többet :)

2011. jan. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
8-9 hónaposan már beleültetheted. Amíg magától nem kezd el járni, addig szívesen használja.
2011. jan. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kisnita ***** válasza:

Többféle rugós hintát is ismerek. Egy ismerősöméknek olyan van, hogy az ajtófélfára kell rögzíteni és áll benne a baba, nem is hintázik hanem "ugrál". [link]


Nekünk Adamoféle hintánk van, én varrtam a kisfiamnak. [link]

Ezt is fel lehet úgy tenni, hogy felülre egy rugót teszel a karikára és úgy akasztod fel, akkor nem csak hintázik hanem rugózik is. Azért döntöttem ez mellett mert olvastam több helyen is, hogy a kisbabákra nagyon jó hatással van mert a rugós mozgása az anyaméhben való mozgásra emlékezteti a babát. Tiplivel a plafonra is fel lehet akasztani, nekünk az ajtófélfába volt befúrva. Ez azért jobb szerintem mert már újszülött kortól lehet használni, teljesen vízszintesen is fektetheted benne a babát és később ülni is tud benne. Meg lehet emelni a fejrészét. Elég strapabíró, 6 éves unokahúgomat is elbírta. Az én fiam most 18 hónapos, de már nem használjuk ezt a hintát mert már nem köti le. Van neki egy kisebb műanyag hinta is, azt tettük fel ennek a helyére az ajtófélfára, de abban sem szeret lenni, néha beleteszi a macikat és azt hintáztatja :D

[link]

2011. jan. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hűha, én 6 hónapos korában vettem ABC Design hintát (teszveszen), és 7 hósan bele is ültettem. Nem tudom, nektek milyen van, de ebben a hónaljáig ül, nem kell egyedül támasztania a derekát.

Nekünk kb. 11 hónapos koráig jó szolgálatot tett, főleg esténként, amikor még odébb volt a fürdés, de már kezdett fáradni. Napi kb. 15 percet volt benne, szerette.

Most 13 hós a fiam, súly szerint még beleférne, de nagyon magas, már nem kényelmes neki. A sima játszótéri hintát is imádja egyébként.

2011. jan. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi akkor kaptunk egyet, amikor már tudott ülni a babám, de őt nem igen érdekelte. A rendes hinta viszont annál jobban, abból ki sem akar szállni a mai napig.
2011. jan. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Rugós hintára gondoltam,mint a Lindam. 8 hónapos a babám,állandóan feláll,imád ugrálni.
2011. jan. 19. 14:32
 7/7 anonim ***** válasza:
2011. jan. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!