Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altatjátok napközben a...

Hogyan altatjátok napközben a babátokat?

Figyelt kérdés

Az enyém 5 hónapos lesz. Eleinte a hasfájás miatt ringattam. De mostanában már csak elvárta hogy hurcolásszam... Most pár napja megpróbáltam újra megszoptatni mikor fáradt, hogy megnyugodjon, és bealszik a szopiba...

Szerintetek ez nem lesz rossz szokás hosszútávon?


2011. jan. 18. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nem ringattam, hanem szinte mindig szopin alszik el, még most is, pedig már nem olyan pici. Nálunk bevált, hogy ilyenkor áttettem a babakocsiba, hasára, és így órákat tud/tudott aludni.
2011. jan. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
5,5 hónapos a kislányom, eleinte nálunk is az volt, hogy szopi közben elaludt, vagy egy kicsit ringattam, és úgy aludt el, aztán betettem a kiságyba. Mindenki azt mondta ne csináljam, mert megszokja, és nem lesz hajlandó máshogy elaludni. De nálunk ez nem így történt, kb. 1-1,5 hónapja, ha álmos elkezd nyöszörögni, beteszem az ágyába, és egyedül elalszik. Úgyhogy nálunk nem szokott hozzá a kiscsaj.
2011. jan. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindig ugyanúgy, fekszem az ágyon, Ő meg rajtam, énekelek neki, ringatom. Max.10 perc és szundizik. Most egy éves, kb.féléves kora óta alszik el így.
2011. jan. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kisnita ***** válasza:
Mikor még szopott (4,5 hónapos koráig) akkor vagy a cicin aludt el vagy cici után betettem a kiságyba ha jól lakott és úgy. Nem vagyok a ringatás híve. Láttam ahogy a tesómék elrontották a gyereket mert állandóan ringatták és még 2 évesen is csak úgy aludt el nekik :S Én nem akarom erre szoktatni a gyereket. Ha már nem fogsz szoptatni akkor is ugyan úgy össze lehet vele bújni, jó neki a közelséged, megnyugszik és elalszik. Mikor tápszeres lett a kisfiam ő is így volt, ugyan olyan meghitt volt a dolog mint mikor még szopott. Most 18 hónapos ha álmos felmászik az ágyba és elalszik, nem igényli már, hogy oda bújjak. Igaz nappal már ritkán alszik nekem, de este sem kell külön altatni.
2011. jan. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
enyém három hónapos és cicin alszik el leginkább, persze mindig felébred, ha abbahagyjuk és beteszem az ágyba, de visszaalszik, bevált még a porszívó hangja, ha nagyon zaklatott, vagy a járkálás
2011. jan. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szia, az enyém 5 hósan még bőőőven cicn aludt el nappal is. most mér, hogy elmúlt 2 éves, csak mellé kell feküdnöm, kicsit bohóckodunk, beszélgetünk, aztán mondom neki, hogy most már a kutyusa is álmos, aludjunk....és akkor elalszunk. nappal könnyebben elalszik, mint este.

hidd el, nem fog örökre így maradni. amikor majd már érett lesz rá, ő is el fog aludni cici nélkül (az enyém nagyon nagy cicimániás volt, nem hittem el, hogy valaha is leáll róla, és de. kicsit kellett neki segíteni, rábeszélni, bibis a cici stb, de viszonylag könnyen elfogadta, pedig éjjel is cicizett sokáig). persze lehet hogy te majd kellesz hozzá, mint nálunk is, de gondolom, az nem baj. :)

2011. jan. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kisfiam 16 hónapos koráig csak kézben aludt! Én is kipróbáltam mindent hidd el és mindig sírás lett a vége amit nem hagytam soha!

Aztán leszokott saját maga egyik napról a másikra mostmár elég ha csak ott vagyok vele a szobába és lát!

Akkor még beszélget meg énekel és kb. 30 perc és alszik is!

2011. jan. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!