Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babátok már kitolja...

3 hónapos babátok már kitolja magát a kezére támaszkodva? Mikortól kell ezt csinálniuk?

Figyelt kérdés
2011. jan. 18. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Lányom kitolta :) és hisztizett mikor nem sikerült utána amit szeretett volna csinálni :Dazt nem tudom, hogy átlagban mikortól szokták...
2011. jan. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam jövő héten lesz három hónapos, de tegnap óta emeli ki magát. Eddig iszonyúan le volt maradva, el is küldött minket a gyermekorvos neurológiára (ma megyünk), mert még a fejét sem akarta emelni, hiába tettem hasra, iszonyú lusta, végig üvöltötte a procedúrát. Pénteken vettem neki egy játszószőnyeget (Budaörsön a Tescoban, aminek van egy forgó része, erre kell ráfektetni a babát, kénytelen emelni és megtartani a fejét, valamint a karjai is erősödnek, az ábrák, amiket közben néz elszórakoztatják- és most már ilyen ügyes lett, pedi csak 3X néhány percre használjuk naponta!

Még tornáztatom a Katona módszer néhány gyakorlatával is naponta többször /az ülésbe húzás a legfontosabb, de ezek sem segítettek volna ilyen hamar, ha nem lenne ez a szőnyeg/.

Már megfogja és a szájához viszi a csörgőt is. Bámulatos a fejlődésük.

Ne aggódj, ha esetleg kicsit később fejlődik a tiéd is, nagyon hamar behozzák a lemaradást.

2011. jan. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Enyém 2 hetesen kitolta, de már születésétől tartja a fejét... de fogni meg most is alig-alig tud, pedig 4 hónapos. Szóval változó mit tudnak. 6 hetesen folyton hasról hátra fordult, aztán csatt, teljesen abbahagyta másfél hónapra. Most ismét szokta, de véletlenül. Akkor meg még ezzel szórakozott... Szóval változó.

Árulnak plüsshengert a gulliverben, a szoptatós párna is jó erre, vagy felfújható hordó, amire ráteszed a babát úgy, hogy a feje és a mellkasa alatt legyen. Utána nagyon gyorsan meg tudja tartani magát, mert élvezi, hogy kicsit följebb van a feje és ő is el akar jutni erre a csodára:)

2011. jan. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Bocs, az előző helyesírási hibákért, de nincs sok időm netezni..

Egyébként a lényeg, hogy 3 és 4 hónapos kora között megcsinálja. Védőnő vagyok.

2011. jan. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom, hogy átlagban mit mikor szoktak, de a kisfiam ezt már 2 hónaposan csinálta. Nálunk most 6,5 hónaposan a hasáról nem akar a hátára feküdni. Ha játék közben mégis úgy adódik, hogy átbillen, akkor iszonyatos hisztit csap...
2011. jan. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom, de a fiam jövő héten 4 hónapos, de még csak alkaron támaszkodik, még nem tolja ki magát karral. A védőnő és a doki szerint sincs lemaradva.szépen tartja a fejét, akár negyed órán át. Sztem ez még korai nekik. Persze vannak csodababák, akik 2 hetesen is már másztak....
2011. jan. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!