Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valaki leirná nekem röviden...

Valaki leirná nekem röviden milyen volt a babával való összeszokás az első pár hétben. Milyen gyakran szopott? Mennyi ideig, mennyit aludt? , Mennyire volt nyügös? . Hogy alakítottatok ki egy napirendet?

Figyelt kérdés
2011. jan. 16. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Napi 7-8x szopott, alkalmanként 1-1,5 óráig tartott egy szopi. Nem nagyon volt nyűgös, bár esténként az első kb 2 hétben 10-éjfélig nem nagyon tudtuk megnyugtatni. Az éjszakákat azon kívül, hogy felébredt, mert éhes volt (de ez max 1x egy éjszaka) végigaludta, viszont nappal csak kb 1,5-2 órát aludt. A napirend az első időkben annyi volt, hogy a fürdés azonos időben történt, aztán szopi, majd kiságy. De őszintén szólva az összeszokásnak én hosszabb időt számolok, mint az első 1-2 hét, volt az hónap is. Mikor mondták anyukák, hogy máshogy sír az övéké, mikor éhes, vagy álmos, vagy fáj valamije, hát én a hajamat téptem, mert ezt az én kisfiamnál kb fél évesen lehet halványan megkülönböztetni. de lehet, hogy bennem volt a hiba...
2011. jan. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
3 óránként szopizott, már kórházban velem volt. nem volt nyűgös, és hasfájós is csak a 3. héttől, nah! akkor volt kis gond,míg nem kaptunk gyógyszert :( de mikor már volt az is nem volt gond :) eleinte volt h fél órán át is cicin volt, mert még lassan szopott, nem elég erősen...aztán ez javult! mindíg bealudt cicin :) napirendjét gy alakítottuk, h minden nap 8kor volt tente, ez azóta is így van, vagyis igyekszünk betartani. még mindíg 3 óránként eszik. délután igyekeztünk ugyanabban az időben sétálni, de ez a rossz idővel felborult :S most már 7hós.
2011. jan. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elég nehezen indult be a tejem,meg lassan is jött úgyhogy volt,hogy1-1,5 óráig is cicizett,meg sokszor volt,hogy bealudt rajta!Kb 2,5-3 óránként evett!Én már a legelejétől próbáltam napirendet kialakítani,hisz ha összevissza van minden akkor az a babának sem jó,nem ad neki biztonságérzetet,tehát én úgy próbáltam csinálni,hogy alvás után jött a szopi majd büfi,pelusozás egy kis gügyögés,nevetgélés(véletlenül sem mutattam még neki semmilyen játékot pár hetesen,nekik az még túl sok inger)majd mikor már elkezdett nyöszörögni egy picit abból tudtam,hogy elfáradt,dúdoltam neki egy picit(már a hasamban is sokat énekeltem neki,úgyhogy ez mindíg megnyugtatta)majd bevittem a szobájába,félig leengedtem a redőnyt,beraktam a kiságyába,simogattam még egy kicsit és elaludt!persze volt olyan,hogy a kiságyba elkezedett sírni,akkor fölvettem,megnyugtattam és visszatettem és ezt addig ismételtem míg el nem aludt..végül is ezzel tanítottam meg az önálló alvásra!Tehát így követték egymást a dolgok:alvás,evés,játszás!Alkalmanként az elején 40-50 percig volt fent lenni a fiam,mondjuk őneki most is nagyon jó az alvókája!Én mindent a Suttogóból csináltam(meg persze amit az anyai ösztönök diktáltak)de én nem bántam meg,hogy asszerint próbáltam mindent csinálni!Van egy nagyon jó alvó,boldog,kiegyensúlyozott babám és egy jó kis napirendünk!
2011. jan. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Napirend csak olyan másfél- két hónaposan alakult ki, amikor az esti fürdést beállítottuk 7 órára és éjjel már csak egyszer, max. kétszer ébredt... de persze ez a napirend is nagyon esetleges volt, mindig az aznapi felkelés időpontjától függött, hogyan alakul, csak az esti fürcsi volt mindig ugyan akkor... amúgy eleinte hosszan szopizott a lányunk, még sokat aludt napközben... ébredés után szopi, utána kis játék, nézelődés, majd alvás, utána ébredés, szopi stb. mindezt kb. három-négy órás ciklusokban... és olyan hat hetes koráig hasfájós volt, ami azt jelentette, hogy szopi után kb. fél órával jöttek a görcsök, volt sírás-rívás-ringatás, ez olyan fél órát tartott, majd jobb lett és főképpen a késő délutáni, esti órákban... amúgy rengeteget görcsöltem az elején, hogy mikor mit és hogyan kell csinálni, de tényleg úgy van, ahogyan mondják: minden kialakul és nem kell szorongani... Szóval sok sikert és no rágörcsölés!
2011. jan. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!