Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A dokibácsi mondta, hogy...

A dokibácsi mondta, hogy minden pelusozásnál tornáztassuk a baba csípőjét, mert levannak tapadva az ízületei, de mi van akkor, ha nem engedi?

Figyelt kérdés
A kisfiam sokszor nem engedi, hogy tonáztassam a csípőjét (összeszorítja a combjait), eröltetni meg nem akarom, nehogy fájjon neki. Majd csípő UH-ra is vinni kell, és vissza az ortopéd orvoshoz is kontrollra. Tegnap volt 7 hetes.
2009. febr. 1. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi is így vagyunk ezzel,az én kisfiam már 5hónapos,nekünk is tornázni kellene,de nagyon sokszor nem engedi,csak feszíti a lábát és vigyorog:).Én azt találtam ki,hogy egyszerre csak az egyikkel kőrzök,addig a másikat kinyújtva fogom,ez be szokott válni,így nem feszít,ha engedi akkor meg mindkettővel csináljuk.Erőltetni nem szabad.Próbáld így,hátha beválik.

5hónapos baba anyuja

2009. febr. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
próbáld meg,hogyha mondókázol vele,énekelsz neki közben és játéknak mutatod be neki,akkor hátha észre sem veszi. mi szoktuk úgy is csinálni,hogy mondókázok,közben puszilgatom is,tornáztatom a mondókára a kezecskéjét,aztán a lábát is.
2009. febr. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tereld el a figyelmét. Játékkal, pelussal, mondókával, mosollyal bármivel. És csiklandozd mert azt nagyon szeretik. Nekünk ez vált be. 9 hós kislány anyukája
2009. febr. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyugi!!

Az én kisfiam sem nagyon engedte az elején,aztán kis gyakorlás és már nevetgélt is rajta tetszett neki!!

És kétszer kellett controllra visszamennünk és minden oké volt!

Pedig megmondom őszintén nem minden nap tornásztattam ,nem direkt hanem mert kimetn a fejemből!!

kis tornával simán helyre leeht hozni!!

Semmi pánik!!

Üdv egy 5és fél hós baba anyucija

2009. febr. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A mondókázás sajnos nálunk nem vált be. Én is úgy próbálom tornáztatni, hogyha az egyik lábát kinyújtja, akkor a másikat amennyire engedi körözgetek vele.
2009. febr. 2. 01:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!