Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy ne legyenek...

Mit tegyek, hogy ne legyenek ilyen elhúzódóak az etetések? 7,5 hónapos kislányom etetése 1-1,5-2 órán keresztül tart.

Figyelt kérdés

Amikor elkezd nyűgösködni, és itt az idő, akkor elkezdem etetni. Eszik 30-40-50 ml-t, aztán annyi. Lerakom a földre játszani, és amikor megint nyűgösködik, akkor folytatjuk az etetést. Megint eszik egy keveset, és így tovább. Így végül megeszik mondjuk 150 ml-t 1,5 óra alatt. Cumisüvegből eszik, tápszeres. A hozzátáplálást már 2,5 hónapja próbáljuk, de még mindig csak szopogatja a kanalat, és csak kb. 50 ml-t eszik bármiből.

Sajnos még refluxos, bukós is. Talán azért is alakult így az evés, mert közbe mindig büfiztetni kellett. Most már nem törődöm vele, lerakom a földre, aztán ott büfizik, bukik.

Sajnos nem gyarapszik túl jól, az elmúlt 2 hónapban 30 dkg-t ill. 25 dkg-ot hízott, most 6750 g.

Egyelőre 2 foga van kint, de valószínűleg folyamatban van több is.

Van valakinek hasonló problémája, ill. ötlete, hogyan lehetne normalizálni az etetéseket?

Előre is köszönöm!


2011. jan. 14. 08:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Amikor nyűgösködik biztos, hogy éhes eléggé? Próbáld meg, hogy az első nyűgösködésre nem adsz enni, vagy egy kis vizet, és húzd ki eleinte legalább 2 órát, hogy nem adsz neki enni, majd azt legalább háromra.

AZ állandó etettést megszokta, és azért nem eszik egyszerre többet.

És még ilyenkor is jobb lenne a kezedben büfizetetni, addig is egy pár percig nyugton van evés után, így szerintem bukn sem fog annyit.

2011. jan. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

Igen, én is azt hiszem, hogy megszokta a folyamatos etetést. Most próbálom úgymond éheztetni, csak nem könnyű. Inni nem szokott, attól félek, hogy az is csak telíti a hasát, és még kevesebbet eszik. Egyébként nem eszik gyakran, 4-4,5 óránként, nappal 4-szer, éjszaka 1-szer (ezt nem ő kéri, hanem én etetem álmában, hogy meglegyen a napi 5-szöri evés).

Ha itatnám, mit adjak neki, mennyit és mikor (evések között, evés előtt, evés után)?

2011. jan. 14. 08:43
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

próbáld meg, hogy nem eteted éjjel, akkor hátha jobb lenne az étvágya nappal.

Ekkora gyereknek már elág kellene legyen a nappali étkezés. Attól, hogy adsz neki egy kis vizet, attól nem fog elmenni az étvágya. csak étkezés előtt kb. fél órával ne adj neki.

2011. jan. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Légy szíves írd le, hogy a tápszeren kívül mit adsz még neki? Ja! Arra is kíváncsi vagyok, mennyivel született?
2011. jan. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves Júlia!

A babánk 3080 g-mal született, de mivel gyakorlatilag nem volt tejem, 30 dkg-ot visszafogyott, és majdnem 1 hónapos volt, mire visszanyerte a születési súlyát.

Hozzátáplálásként már sok mindent próbáltam, elsősorban konzerveket, de házi készítést is. Alma, őszibarack, sárgabarack, banán, gesztenye, sütőtök, répa, krumpli, zöldborsó, zöldbab, csirkehús, tejpép. Úgy látom, hogy igazából nem az ízekkel van baja, ha olyanja van, akkor bármiből eszik, bár nem sokat, kb. 50 ml-t, ha meg olyanja van, akkor semmiből sem eszik, max. 1-2 kanállal.

Már 3 hónapja próbáljuk a kanalazást, volt egy idő, amikor 80-100 ml-t megevett, aztán visszafejlődtünk, 1 hétig szüneteltettem is, hátha utána újra jobban megy neki, de sajnos nem. Még mindig nem jó a technikája, csak szopogatja a kanalat. Próbáltam cumiból is adni neki pépet, de a vége az lett, hogy a tápszert is alig akarta elfogadni a cumiból. Pohárból is próbáltam vele itatni gyümölcslevet, de kiverte a kezemből. Adtam már neki kiflivéget, kenyérhéjat, banánkarikát, krumpikockát, bulátát, hátha megtetszik neki, de nem igazán érdekelte. A játékokat mind beveszi a szájába, de ezeket nem, mintha tudná, hogy ezek ennivalók, és csak azért sem kóstolná meg.

Nem tudom mit, csináljak, eléggé el vagyok keseredve, az utóbbi hónapban 200 g-t hízott, az utóbbi 2 hétben 50 g-t, szóval egyre rosszabb a helyzet. Ma megyünk a gyerekorvoshoz, de nem hiszem, hogy tudna segíteni.

Köszi szépen!

2011. jan. 18. 07:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!