Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma voltunk ortopédián, és...

Ma voltunk ortopédián, és kengyelt írtak elő, tapasztalatok? Ha ez sem segít, akkor mi a következő? Műtét?

Figyelt kérdés
4 hónapos a lányom.
2011. jan. 13. 21:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi! Ne rögtön aműtéten gondolkodj, bár tudom nagyon ijesztő. Hova jártok. Mi a probléma? Mi van a leleten? Meddig kell hordani mit mondtak?
2011. jan. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nyugi! Tényleg nem kell rögtön a műtéten gondolkodni.

Kisfiamnál nem volt gond, viszont én csípőficammal születtem. Egy éves koromig Pavlik-kengyelben voltam, ez a fényképeken jól látszik. És nem műtöttek, itt vagyok, élek, kutya bajom. :) Ja, és semmi az égegyadta világon nem maradt a csípőficamból, csak időnként ha olyan mozdulatot teszek, a jobb oldalamon kattan egyet a csípőm.

2011. jan. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az első vizsgálat után gyógytornára kellett járni, és terpeszpelust hordani. Most voltunk kontrolon, de ezek szerint romolott. Megröntgenezték, és valami nincs neki kifejlődve, ezért írták elő. Azt mondták, minimum 3 hónap, de én hitetlen vagyok. A gyógytornát is csináltuk, jártunk, itthon végeztük, hordtuk a pelust, és mégsem lett javulás.
2011. jan. 14. 09:22
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ficama van, akkor nincs olyan nagy probléma. Gondolom fejletlen az izületi vápa, és valószínüleg a csontmag is. Az orvostól volt hülyeség, hogy nem kengyellel kezdte. Akkor már lehet túl lennétek az egészen. Vigantolt adod neki? Amíg nem jön rendbe addig adj napi két cseppet, ez elősegíti a csontosodást. A kengyelt hordja a baba becsületesen. Gondolom 24 órán keresztül kell hordani. Nekünk napi 1 órát lehetett levenni. 3-6 hónapos koráig volt a lányomon, és tökéletesen helyrejött. Tudom hogy nektek nagyon nehéz megélni, de a pici nagyjából megszokja, és nem is fogja más emlékeztetni rá, csak a tökéletes lábikói.
2011. jan. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is a második válaszolóhoz csatlakoznék,szintén pavlik kengyeles voltam,és kutya bajom.Anyukám szerint egyáltalán nem zavart engem.Ne aggódj.
2011. jan. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el a lányod Dévényre! Nálunk nagyon sokat segített mindkét fiamnál. Kötött izmaik voltak, és nem forgatták a fejüket, nem nyomták ki magukat stb. A kengyelt is azért adják, mert kötöttek a csípő ízületek. Sokkal jobb a Dévény, mint a gyógytorna. Próbáljátok ki!
2011. jan. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

szia


Nekem is babakoromban felírtak kengyelt, fél évig kellett hordani és semmi, de semmi nyoma, teljesen rendbe tett.

Remélem a te babád is rendbe fog tőle jönni.

2011. jan. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A kisöcsém 6 hónapos korig hordott terpeszpelust, most 2,5 éves, kutya baja, futkos, eleven, minden csontja a helyén van. Hogyha nem bízol dokiban, keress fel egy másikat, de feleslegesen nem kell aggódni :)
2011. jan. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj rendbe fog jönni a picikéd. Az én kislányom 5 hónaposan kapott kengyelt 3 hónapra éjjel nappal. Engem is nagyon megviselt, de őt szerencsére nem zavarta, ugyanúgy mocorgott benne , aludni is tudott.

Nekünk elég volt a 3 hónap, és előtte már mi is 2 hónapig használtunk terpeszpelust plusz még tornáztattam is.

Kitartás és tényleg nyugi!!

2011. jan. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatásokat!
2011. jan. 17. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!