Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gondoltátok ezelőtt hogy...

Gondoltátok ezelőtt hogy ilyen nehéz a gyereknevelés és hogy ennyire lehet szeretni a kicsidet?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Ezt nem lehet előre gondolni, még akkor sem ha van a környezetedben példa rá.
2011. jan. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem,egyiket se.De minden pénzt megér.

Sajnálom,akik nem élhetik át az anyaságot.Persze,akinek nincs,nem tudja minek kellene hiányoznia.

2011. jan. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem! De szerintem hiába is mondták volna, ezt csak a mindennapokban érti meg az ember.
2011. jan. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Még csak 5 hónapja vagyok anyuka:D Az eleje nagyon nehéz volt, lelkileg és fizikailag is. Még jó, hogy nem két hónap alatt pottyan a kezünkbe, hanem van 9 hónap felkészülési időnk:D Így elképzeléseink szerint fel tudunk készülni valamelyest, de természetesen más minden, mint ahogy mi azt elképzeltük:D Én már mondtam a kislányomnak, hogy ha ilyen akaratos marad, nem leszünk barátnők 12-15 év múlva:P Én úgy érzem, úgy szeretjük, imádjuk egymást, mintha egymásnak mi lennénk az Isten. Most épp jót röhögtem rajta, mert állandóan engem néz. Ha hazaér az apja, egyből a kezébe nyomom, hogy együtt legyenek. De akárhogy tartja a lányunkat, mindig engem keres a tekintetével, pedig most is megpróbáltam elbújni a laptopom mögött, de ő addig tekergett, amíg meg nem talált.:D Olyan cuki. Erre az érzésre, és kapcsolatra vágytam. Egyre jobban tudatja velünk, ha valami nincs a kedvére. De optimistán nézek a következő 20-25 évnek elébe. Bízok benne, hogy a kapcsolatunk ilyen tiszta marad....már amennyire lehet:P
2011. jan. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Amíg az ember kívülálló addig rózsaszín minden.

Csak amikor ott van akkor esik le, hogy hoppáááá.

Olyan mint egy utazás idegen országba, szép képek, álom minden a leírásban, és amikor odaértek akkor bizony vannak ott érdekes dolgok... Árnyoldalai a gyerekvállalásnak szerintem ilyenek. A nagy meglepetéscsomag:)

És hogy mennyire lehet szeretni a gyereked? Na ezt meg sehogy sem tudod elképzelni, még akkor sem ha látsz anyukákat babát dajkálni, akkor sem tudod te hogyan éled meg.

2011. jan. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Előbbit soha, utóbbit igen.
2011. jan. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A 22:24-es hozzászólónak írnám, hogy nemcsak az eleje nehéz a gyerekvállalásnak, hanem minden egyes napja. Ahogy nő a gyermek annál több figyelmet követel. Ahogy növöget egyre kevesebb alvással is beéri, és minden percedet ki fogja tölteni, gyakorlatilag azt érzed, hogy nincs 2 nyudodt perced.

A kérdés kiírójának pedig a válaszom, hogy én sem gondoltam volna hogy ilyen nehéz lesz. Néha idegölő, de a gyermek megtanít nyugodtnak maradni. Hiszen az első gondolatod amikor felidegesít, hogy mindjárt felrobbansz, de aztán a köv. pillanatban már rá is jössz, hogy nincs miért haragudnod mert a kicsi még nem tudja mit csinál, csak próbálkozik, ismerkedik a világgal. Neked pedig az a dolgod, hogy türelemmel, mindenre megtanitsd.

Az én gyermekem már másfél éves, és bevallom sokszor van , hogy kihoz a sodromból, de akkor mindig eszembe jut, hogy milyen sokat vártunk rá, milyen sokat próbálkoztunk mire megszületett Ő nekünk. Azokról a hírekről pedig amelyek mostanság vannak a híradókban ne is beszéljünk. Ilyenkor mindig ( meg persze máskor is ) megölelem, megpuszilgatom...........

2011. jan. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia!Én nem gondoltam hogy ilyen nehéz lesz, 21 hónapos a kislányom. Viszont azt hittem mikor még baba volt hogy egyre könnyebb lesz majd ahogy jár meg nől, hát rájöttem hogy ez egyre nehezebb. A legnagyobb kincsünk a kislányunk!
2011. jan. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt hogy ilyen néhéz tud lenni nem gondoltam, de hogy ennyire fogom szeretni, abban biztos voltam.
2011. jan. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) Hát én sem gondoltam volna hogy ilyen nehéz, pedig találkoztam már babákkal a családban...

Valóban ez az állandó készenlét és az egy perc nyugi sincs ami idegpróbáló! Mi is nagyon-nagyon szeretjük a kislányunkat aki másfél éves!

2011. jan. 13. 22:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!