Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 évesen korai leszokni a...

1 évesen korai leszokni a délelőtti alvásról?

Figyelt kérdés
Lányom pár napja már nem akar délelőtt aludni, lerakom én de nem hajlandó. Nem korai ez még? Délután alszik 2, 2 és fél órát , eddig 7 kor volt fekvés, most meg 7:50 és még mindig nem alszik. Addig sírt még felnem vettem, nem hisztizik vagy ilyesmi csak játszik, most épp apával, nem kicsi még ehhez?
2011. jan. 11. 19:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha azt mondom, hogy a fiam 10,5hónaposan abbahagyta a délelőtti alvást, és csak délután dobta el magát 1,5órára aludni???

Ahogy nőnek úgy fogy az igényük, ha aludni akar akkor alszik, ha nem akkor tótágast is állhatsz, változni fog a napirendje.

Ami meg a másik, hogy mihez kicsi egy baba: családonként eltérő, hogy mit ki hogyan tart korainak a babájával kapcsolatban. Pl nálunk 6hónaposan "ehetett egyedül" kanállal, amíg etettem, másnál a 12hónapos gyerek is kicsi hozzá, hogy kanalazzon, vagy van aki elkezdi 12hónapos gyerekét bilire ültetni, van aki a 3éves lelkét is óvja...

2011. jan. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az én fiam is kb 10 hónapos volt,mikor 11-kor aludt 1 órát,majd átszokott az béd utáni 1 órás alvásra.nem tudok mit tenni vele,neki elég ennyi.
2011. jan. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
még mindíg nem alszik:) köszi a válaszokat
2011. jan. 11. 20:14
 4/9 anonim ***** válasza:
Amikor átállás volt nálunk is az volt , hogy később is aludt el. Aztán egy pár hét után visszaállt, hogy 8kor elaludt.
2011. jan. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Dehogy kicsi, az én fiam 9 hós korától alszik egyszer, bár az első 1-2 hétben még nehezen bírt 5 órát fennmaradni, de aludni sem akart.

1 évesen a 12 órás nappal, amiből 2-2,5 órát alszik délután, ideális.

2011. jan. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
fiam tíz hónaposan állt át az egy alvásra.20-08-ig alszik éjszaka,nappal 12-14-15-ig
2011. jan. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kisfiam ho vegen lesz 1 eves, es mar hetek ota kinlodunk az alvassal. Eddig 8-kor mar reg aludt, most meg majdnem 1 oran at kinlodtam vele, hogy aludjon. kb 25 perce vegre beletorodott. Lehet, hogy nekunk is csak 1X kellene mar napkozben aludni, mert mar a napkozbeni 2 alvast is nehezen eroltetem ra, a d.u-i alvas kitolodik es emiatt nem megy az esti elalvas.
2011. jan. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A fiam 8 hós kora óta egyszer alszik csak. Délben, ebéd után 1-2 órát. Most már 16 hós, ha néha későn kerül ágyba délben, akkor nem hagyom aludni 1 óránál többet, különben lőttek az estémnek! :)
2011. jan. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

a jövőhéten lesz 1 éves a lányom. kb decemberig remek napirendünk volt, persze folyamatosan változott, ahogy nőtt, de pár hétre mindig beállt. most dec. óta szenvedünk. nekünk is az alvás a probléma.

először is általában reggel 8 körül kel, délig bírja. sokszor ebédet sem kap, jártunk úgy, hogy elaludt evés közben, de ha elég ügyes vagyok, akkor a "kóma" előtt megebédeltetem. aztán alszik. teljesen változó időket, volt már 3,5 óra is, de volt csak 1 óra. persze ha aludt több órát, akkor már többször nem aludt, este fél8-8-kor fürdés, esti tápszer és már aludt is. de ha csak 1-2 óra között alszik, akkor bizony 5-6 óra tájban beájul. először hagytam aludni, aminek az lett az eredménye, hogy fél 11-kor még ott randalírozott közöttünk. persze akkor másnap 9 után kelt, csúszott az egész nap. ezért most azt csinálom, hogy hagyom fél órát aludni, illetve ha 5 előtt elalszik, akkor kicsit többet, a lényeg, hogy fél6-6 után már nem engedem aludni. így 8-kor fürdés, aztán kb. 9 körül el is alszik.

2011. jan. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!