Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan és mikor szoktattátok...

Hogyan és mikor szoktattátok le az anyatejes babátokat az éjszakai evésről?

Figyelt kérdés
A babám 6 hónapos, de még mindig nem alszik 4 óránál többet az első alvásnál, utána meg már a 3-at sem bírja ki. Általában 2x eszik egy éjjel, +1 hajnalban. Nem sok ez egy kicsit? Az éjszakai evésekkel 7-9-szer eszünk egy nap + újabban kap gyümölcspépet is délelőtt, amiből szintén megeszik kb. 70 g-ot. 7.5 kilós. Szerintetek tényleg éhes éjszaka, vagy ez már csak megszokás?
2011. jan. 11. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
nekem 3 hós a kisfiam, általában 2szer kel fel éjjel...de elég sokat eszik nap közben, én is gyanítom, hogy sokszor nem is éhes...mert volt olyan, hogy beadtam neki a cumit, egyből bealudt és aludt még pár órát....és mielőtt még bárki megszólna, tényleg eszik eleget a babám, nem éheztetem, tudom mikor éhes ezért próbálkoztam cumival.
2011. jan. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy elég nagy cumis a legény, úgyhogy éjszaka is általában a szájában van a cumi. Próbáltam már többször csak cumival megnyugtatni és visszaaltatni, de nem nyugszik le, míg cicit nem kap.
2011. jan. 11. 18:33
 3/8 anonim ***** válasza:
az én kislányom 5.5 hónapos, vagy 5ször felkel éjjel, szerintem egy óránál többet nem alszik egyhúzamban, állandóan a cicit keresi, de csak vagy 2x eszik, a többi kényeskedés. a cumit nem fogadja el. kiváncsi vagyok milyen válaszokat irnak neked. ha nem áll le magától az én lányom hozzátáplálás megkezdésekor, majd keresek én is megoldást, addig hagyom. még csak anyatejet kap.
2011. jan. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

elő vagyok...nekünk is csak akkor jön be a cumi, ha eleve mellettem fekszik, és úgy adom be neki, ha a kiságyban van, úgy már macerásabb...nem mindig megy.

Amúgy nap közben hogy alszik?jól?Mert nekünk az elején volt ez, hogy nap közben nagyokat aludt, éjjel meg 2 óránként fent volt.Ekkor elkezdtem keltegetni nap közben, nem engedtem hogy 2 óránál többet aludjon egy huzamban, és ez segített...de mondjuk még pici volt, szóval többször aludt keveset így.

2011. jan. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor valószínűleg tényleg éhes, az éhségről meg nem fogod tudni leszoktatni. Majd kinövi. Képzeld el, az én lányom 4 évig szopott, éjjel is, sehogy sem sikerült leszoktatni. Igaz, amikor már nagyobb volt, nem kellett felkelnem hozzá, hajnalban kimászott az ágyából, átjött hozzám, és rámcsatlakozott. A maradék két órát már ott aludta. Néha nagyon fárasztó volt, de utólag úgy érzem, igazán megérte.Egyrészt rengeteg kedves történet fűződik ehhez az időszakhoz, másrészt amíg szopott, soha nem volt beteg, sőt azóta is vasból van a szervezete.

Szóval kitartás!

2011. jan. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én 5 hósan hagytam abba, amikor felsírt, vizet adtam neki. az elején nem tetszett neki, de aztán megnyugodott tőle, szóval gondolom az enyém nem az éhségre kelt fel (amúgy nagyon rossz alvó a mai napig). De ha a tiédnek nem kell a víz, (azért próbáld kitartóan, valamennyit biztos fog sírni, akkor is ha csak megszokás) akkor valószínűleg éhes. Vannak olyan babák akik sokáig esznek éjjel.
2011. jan. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell leszoktatni. Majd ha már elég nagy lesz leszokik magától, az én lányom igaz tápszeres volt,de 7 hónapos koráig felkelt éjszaka enni, a végén már csak egyszer de akkor is kellett. Ha nem adsz neki enni akkor csak nyügi lesz és az neked is rossz. Had egyen ha szeretne, nem baj az ha sokat eszik. Az én manóm 12 hónapos és 12 kiló, olyan ari a kis hurkáival:) Nem betegség a dagiság.
2011. jan. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, azt hiszem még hagyom, hogy szopizzon, míg legalább 2x nem eszik rendes adag ételt is. De ha akkor is eszünk éjjel, akkor "bekeményítek". :)
2011. jan. 12. 08:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!