Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 év körüli kicsiteknek adtok...

2 év körüli kicsiteknek adtok multivitamint?

Figyelt kérdés

Aki ad, miért adja?


Enyém 22 hós, a d-vitamint kapja, a cebion cseppet csak akkor adom, ha taknyos, emellet eszik rengeteg gyümölcsöt.

nem tudom, mi jó, adni vagy nem.

Nem beteges, jó étvágyú, mindent eszik.

Mi van, ha mégis kellene neki, de mi van ha nem?

(Régen (10 éve) nem volt még ez multivitamin-láz.)


2011. jan. 10. 23:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Enyém 25 hónapos, és tél eleje óta kap MultiKid-et, amiben van plusz vas is. Oka az, hogy nem eszik elég gyümölcsöt, (nincs is valami nagy választék), és a spenótot, sóskát sem eszi meg. Nem is volt eddig igazán még soha beteg, két enyhe megfázást leszámítva (3 napig tatottak).
2011. jan. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én csak akkor adok vitamint,ha megbetegszik. Most kicsit megnáthásodott,ma vettem neki Marslakócskákat. Adagolókanalas multivitamin 1 éves kortól ajánlott sok C-vitaminnal és immunerősítővel. Annyi az ára kb.mint a Cebionnak és annál komplexebb. Kislányom gyümit,zöldséget szereti,így nem adok plusz vitamint ha nem muszáj. Ha sokat kap a visszájára sül el a dolog.
2011. jan. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szeptember-októbertől nyárig Cebion minden nap, 10 csepp. 22 hónapos, bölcsis, hiába eszik gyümit-zöldséget, azokkal nem lehet kikerülni, hogy folyton benyaljon valamit. Még a Cebionnal sem. Plusz, heti egyszer kap 10 csepp Béres cseppet. Először ezt is kúraszerűen adtam (2 hétig naponta). Annyit segítenek ezek, hogy komolyan még nem betegedett meg. A max. egy enyhe hörghurut, avagy torokgyulladás volt eddig. Semmi ennél komolyabb.
2011. jan. 11. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én ugyanúgy csinálok, mint az utolsó cebion +béres előtte kúraszerűen és csak téli időszakban. 2 és fél éves gyerek
2011. jan. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Olvass el bármilyen cikket a vitaminokról. A 10 évvel ezelőtti gyümölcsökben volt vitamin, ezekben meg azokhoz képest jó, ha 10%-a. A mai mezőgazdaságot NE hasonlitsd a 10 évvel ezelőttihez...

Ezért van vitmain mizéria ma és ezér tnem volt 10 éve.

Hacsak nem eszik meg napi 10 almát a gyerek, akkor nem viszed be a 10 vvel ezelőtt vitamin mennyiséget a szervezetébe.

2011. jan. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Javaslom, olvasd el ezt a könyvet:

Dr. Lenkei Gábor: Cenzúrázott egészség

Egy kis kivonat, amúgy tárgyalja a könyv kérdésed témáját is, konkrétan abból a megközelítésből, amit tegnapi 7:20 írt:

"A "betegségipar" futószalagján...


Miért élünk feleannyi ideig, mint lehetne?

Miért csak a civilizálatlan népek élhetnek 100 évig?

Kik irányítják az egészségről alkotott fogalmainkat?

Kik és miért söpörték szőnyeg alá a legfontosabb tudományos felismeréseket?

Hogyan lehet sok pénzt keresni gyerekeken egy kitalált betegséggel?

Mik a hízás leggyakoribb okai?

Kik süllyesztették el a rák hatékony gyógymódját?

Tudja, milyen egyszerű lenne egészségesnek maradni?"

2011. jan. 13. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocs, tegnap előtti 7:20-ra gondoltam.
2011. jan. 13. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. jan. 14. 17:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! A dr. Lenkei könyve tényleg nagyon jó. A mai gyümölcsök nyomokban sem tartalmaznak annyi vitamint mint 10 évvel ezelőtt. Viszont ha nem beteges a gyermeked akkor lehet nem érdemes adni neki semmit, bár szerintem ez így télen nem okoz gondot.Mármint ha adsz neki plusz vitamint, nyáron meg annyi sok-sok gyümölcshöz hozzá fér az ember, a gyerekek is abban a nagy melegben szívesebben isznak gyümölcslét / amit te csinálsz/ és esznek gyümölcsöt, de télen nincs erre lehetőség. Mert az nem normális dolog hogy leszedik az almát szeptemberben és még most januárban is ugyanolyna egészségesen villog a boltban.
2011. jan. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!