Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Emelkedik a babam laza,...

Emelkedik a babam laza, ebresszem fel?

Figyelt kérdés
Furdes elott 38.4 folt a laza. Kb. 36 fokig hutotem neki a furdovizet ami jot is tett mert lehozta neki 37.5-re de azert elalvas elott adtam neki lazcsillapitot, hogy ne legyen gond mert nem tudtam meddig tart ez a hutofurdos lazcsillapitas. 19:30-kor el is aludt most beossontam, megmertem a lazat es 38.5. Ebresszem fel es adjak neki lazcsillapitot vagy hagyjam aludni de kozben merjem a lazat. Egyaltalan hany fokos laznal ebresszem fel szegenykemet? Nem tudom mit tegyek, nagyon felek, meg sosem volt lazas. :( 11 honapos
2011. jan. 10. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Nézd meg fél óra múlva is. Ha 38.5nél jóval magasabbra, 39ig emelkedik, akkor ébreszd:(

Arra figyelj, hogy ne legyen túlöltöztetve, mert akkor mégjobban bemelegszik. Nálunk nem divat az izzasztás, mint régen.

Mivel mérted amúgy?? Digitálisra ne alapozz, a hagyományos a biztos!

2011. jan. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, mindenképp csillapítsd a lázát, óvatosan adj neki egy kúpot, lehet, hogy fel sem ébred rá, ha pedig mégis, akkor hamar visszaalszik, ilyenkor elnyomja őket a láz és a gyógyszer.
2011. jan. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok...


Még valami



Mit adtál neki és hány órakor?


Mert ugyanazt a lázcsillapítót nem adhatod neki pár óra elteltével. A napi max adagot nem szabad túllépni.

2011. jan. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ellenkező hatóanyagú lázcsillapítót adhatsz már.

Elvben felébred ha nagyon magas a láza, nem várnám meg. Ha most felkelted, akkor adj neki lázcsillapítót, és tekerd vizes törölközőbe, feküdjetek le, így tud pihenni, és csillapítod a lázát is.

Az elején a hideg törcsitől sírni fog, de kényelmesen megnyugszik benne pillanatok alatt. Lázas baba vagy pörög vagy alszik, nem okoz nekik gondot az ébresztés.

És ne bugyoláld be nagyon, mert azzal csak hevíted.

2011. jan. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
popsiban mérted?az a hiteles.ha 4órán belül as neki 2szer lázcsillapítót,az egyik legyen kúp,a másik panadol baby,vagy nurofen.38.5 nél adhatsz neki,ha a második lázsilllapítás is kell,és az után sem megy le,akkor hívd fel az ügyeletet.de reméljük nem lesz gond.lehet csak a foga
2011. jan. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"az egyik legyen kúp,a másik panadol baby,vagy nurofen"


Ez azért így nem pontos! NEM mindegy, hogy milyen kúpról van szó, hisz van rengeteg.

2011. jan. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
kedves utsó!nekünk a doktornéni egyfajta lázcsillapítót ír fel mindig,és azért gondolom,hogy másnak is,vagy ezeknek hasonló a hatáuk,mert mikor az enyém is lázas volt,és az ügyeletet hívtam,csak annyit mondta,lázcsillapító kúp után 4 órával valamelyik szirup.
2011. jan. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen lanyok a segitseget. Digitalis lazmerovel mertem a fulebe (Braun). Nem tudom mennyire pontos. :( MIndenkeppen merem kb. 20 perc mulva es ha magasabb akkor ebresztem. Innia is kene ha lazas. :( KUlfoldon elunk. Calpol nevu szirupot adtam neki. 4 orankent lehet adni es 2 honapos kortol adhato. Kup nincs itthon sajnos. :( De nem is tudom lehet-e itt egyaltalan kapni. :(
2011. jan. 10. 22:19
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Hogy telt az éjszaka?

Fülhőmérővel ne mérj, nem megbízható! Tapasztalat:(

2011. jan. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!