Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt masnak is ilyen gondja a...

Volt masnak is ilyen gondja a babaja nyelvevel?

Figyelt kérdés

A haziorvos eszrevette, hogy kisebb a nyelve alatt az a hartya, ami kesobb akadalyozza majd a rendes kiejteset azoknak a betuknek, melyek a nyelvenek hasznalatat veszik igenybe.

Azt tanacsolta, hogy menjek el a gyermekkorhazba, sebeszeti osztalyra, es ott helyben egy pici vagassal "meghosszabbitjak" a nyelvet.

Allitasa szerint teljesen veszelytelen eljaras, 5 masodpercet vesz igenybe, ver sem fog folyni, es a fajdalom is minimalis...


Volt-e valaki hasonlo helyzetben? Hogyan zajlott? Minden rendben volt ezutan?


Amugy 5 hetes a leanykam. Mikor ajanlatos ezt elvegezni?


2011. jan. 10. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Minnél előbb! Az én fiamnak rögtön a születése után másnap még a korházban megcsinálták!

Semmi probléma nem volt belőle!Ne aggódj:)

2011. jan. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nálunk is nézték a kórházban a babák nyelvét, és akinél szükség volt rá, már ott megcsinálták a nyelvfelvágást. Egyszer pont bentvoltam a gyerekorvosnál, és pont egy újszölette hoztak a szülészetről, annyir le volt nőve a nyelve, hogy egyáltalán nem mozgott a szájában, így rögtön megcsinálták neki- kb 3órás volt a bébi.

Egy pillanat egyébként, és észre sem veszik, minél előbb megcsinálják neki annál jobb, mert később tényleg gátol sokmindent.

szoptatni tudtál rendesen, mert a lenőtt nyelvű babák azt sem tudják teljesen jól csinálni- akinek pl sokáig sokszor sebesre szopizza a mellbimbóját a baba, ott biztos ez a gond.

Szóval ne félj, annyira pici beavatkozás ez, hogy mire levetkőzteted a lányod, már öltöztetheted is fel.

:-)

2011. jan. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk a gyermekorvos mondta, hogy csípőszűrésen szóljunk, hogy le van nőve a nyelve a kisfiúnknak.A sebész megnézte és már vette is elő az ollót.Pár másodperc volt.Igaz én nem mertem odanézni.Kicsit sírt,de gyorsan megnyugodott és nem is vérzett igazán.Annyi volt, hogy utána fél óráig még nem lehetett megetetni.

2011. jan. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Múlt héten estünk át ezen a beavatkozáson. Fül-orr gégészhez vittem. Az asszisztens ölbe vette a lányomat, a doktornő pedig elérzéstelenítette az érintett területet. Majd megcsinálta a bemetszést, és picit felitatta a vért. Nagyon kicsit vérzett csak, semmiképpen ne ijedj meg! Alig sírt egy kicsit a Drágám. Utána pár percig fognom kellett, majd megnézték, hogy elállt-e a vérzés. Ennyi volt az egész. Tiszta ideg voltam előtte, de hamar túl voltunk rajta!Szépen tudott is utána szopizni a lányom! 4 hós kislány anyukája
2011. jan. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tényleg semmiség az egész beavatkozás. A doki fog egy ollót/csipeszt és megcsípi a nyelvféket

Mi a kórházban voltunk, amikor megcsinálták, 2napos volt, mire a beleegyező nyilatkozatot aláírtam(nem hosszú a nevem) a doki végzett is, előtte én kértem szóban a beavatkozást, elmagyarázta, megmutatta hol mit csinál. A kicsi nem is sírt. Egy csípés az egész, tényleg nem vérzik, annyi volt, hogy utána rendesen tudott szopizni, jobban tudta mozgatni a nyelvét.

Minél előbb elvégzik annál jobb neki.

2011. jan. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Minél korábban!


Az én fiamnak már születésekor észrevették, szopizni sem tudott, mert annyira le volt nőve a nyelve. Mégsem vágták fel neki! Az akkori gyerekorvos azt mondta, 1 éves korában vigyük el sebészetre.

De mi közben elköltöztünk, és az új dokink megcsinálta, felvágta a nyelvét. Ekkor volt 8 hónapos.

Egy kis olló szerűvel bevágja a hártyát, szinte csak pár másodperc az egész. Kicsit vérzett neki, de 5 perc után már semmi baja nem volt, nem sírt, nem vérzett stb... Előtte nem is nagyon gagyarászott, de utána...:) szó szerint felvágták a nyelvét:))))

2011. jan. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

El sem hiszitek, hogy mennyire megnyugtattatok!

Annyira tartottam ettol az egesztol... de mostmar erot adtatok, s a heten el is viszem, hogy legyunk tul rajta :)


Igazabol szopizik rendesen, legalabbis en ezt megszoktam, mindig jollakasig eszik, ugyhogy csak jol csinalja ha nem marad ehen :)


Tenyleg koszonom a gyors es megnyugtato valaszokat, sokat segitett!


Jo ejszakat kivanok, es jo egeszseget!

2011. jan. 10. 21:42
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia,hát én is azt javasolom legyetek rajta tul minnél leobb.Mi nálunk az volt a helyzet,hogy sajna az orvosok nem is nézték a fiamnál.Igaz rendesen szopizott meg minden,ezzel nem volt gond,csak amikor 7-8 hos volt,akkor vettem én észre,hogy nem tudja kiolteni a nyelvét.Sajnos nekunk altatásban végezték el,mert olyan mértékben volt neki lenove,meg nem csak a nyelve,hanem a felso ínynél is az a hártya.Hát megszenvedtuk gondolhatod,akkor volt a fiam 9 hos,most 16 hos de a hegek a nyelve alatt ott vannak,amik ott is fognak már maradni.Nem tudom,hogy megúsztuk volna e egyszeru bevágással,ha mindjárt a szuletésekor megnézik neki,de már mindegy,tul vagyunk rajta,az orvosok is azon csodálkoztak,hogy nem volt gond a szoptatással,aki operálta,azt mondta o még ennyire lenott nyelvet nem látott,hát mit mondjak,ezzel nem nyugtatott meg.
2011. jan. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!