Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adjak-e szandált 10 hós...

Adjak-e szandált 10 hós kisfiam lábára a lakásban?

Figyelt kérdés

Abban kérném a segítségeteket, hogy 10 hós kisfiam kb. 3 hete feláll, néha oldalazva lépeget. Mikor "sétálunk vele" (fogjuk a kezét és úgy jár), a lábfejeit enyhén kifelé tartja.

Anyósom hétvégén látogatóban volt nálunk, és mivel ő régen cipőbolti eladó volt, jól rám hozta a frászt. Azt mondta, hogy azonnal vegyek a gyereknek szandált a szobába, hogy az tartsa a lábát helyes irányban, és úgy tanulja meg a menést, mert így mindenféle bajai lesznek később.

Én azt gondoltam, hogy a lakásban csak zokniban elég hagynom, amíg az első önálló lépéseket meg nem teszi... Majd csak utána terveztem rendes cipőt (kintre) és szandált (bentre) venni Neki.

Szerintetek mi lenne a helyes? Adjak a kis lábára már most szandit?

Amúgy a 6 hetes és a 4 hós csípővizsgálaton is azt írták a papírjára, hogy csípők; lábak rendben - kontroll önálló járáskor.

Teljesen tanácstalan vagyok, mit tegyek??? :S


2011. jan. 10. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha gyermeked végre feláll és elkezd cirkálni, el fogsz gondolkozni, hogy vajon aktuális-e már igazi cipőket venni neki. A legtöbb orvos és fejlődési szakértő úgy véli, nem, hacsak a gyermek nem járkál rendszeresen kinn. Normális, ha gyermeked eleinte ó-alakú, görbített lábakkal lépeget, esetleg kifele fordított lábfejjel, melyek meglehetősen laposnak tűnnek. A mezítláb mászkálás erősíti a boltíveket és a láb izmait, és az egyensúlyát is könnyebben megtartja, ha érzi, mi van a talpa alatt.
2011. jan. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én is cipőbolti eladó voltam szülés elött..szerintem nem kell rá a lakásban szandál,elég a harisnya és rá egy zokni( Nálunk parketta van azért a dok rá+zoknit).Sőt most 9 hónapos a fiam és Dévény tornára kellett mennünk és ott azt mondta a gyógytornász hogy szigoruan ,,megtiltja" hogy itthon cipő legyen a gyerek lábán( Hozzáteszem nem a lába miatt kell járnunk a tornára).
2011. jan. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bent a lakásban nincs szükésge cipőre! Vegyél neki vastagabb tapadós talpú zoknit. Abban könnyebben jár. Lényegében minnél többet van mezitláb annál jobban erősödik a lábboltozat és a boka . Szóval NEM KELL SZANDI. Majd tqavasszal vegyél neki cipőt,amit kint a játszótéren udvaron hasznáélhat. Azt is inkább azért,hogy védja a lábat a nem kíváűnt balesetektől. Az én nagy fiam még mnidi zokniban van a lakásban, 6 éves és a 3 évesem is.
2011. jan. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A védőnőmet korábban kérdeztem, azt mondta, nehogy cipőt, szandált adjak rá a lakásban. Ugyanis apukám is rögtön cipőt adatott volna rá, ahogy felállt. Mert hogy abban biztos rögtön egyedül is tudna járni...

A tapadós zokni főként eleinte jó, amikor kapaszkodva kezd járni, mert kevésbé csúszik meg. Én ilyet adok rá.

2011. jan. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A legegészségesebb, ha mezítláb (zokniban) van otthon. Nekem néha adnom kell rá sajnos szandit, mert nálunk hideg a kő, alig várom, hogy a mezítlábas korszak eljöjjön.
2011. jan. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tappancsos zokni...nekünk is abban tanult meg járni :)


Aztán nekünk lett probléma is. Befelé dőlő boka, ami gerincproblémákhoz vezet később. De ezt valószínűleg tőlem örökölte a kicsi. Így most benn supinált talpú szandiban van.


19 hós duracell nyuszi anyukája

2011. jan. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Olvastam már mindenfélét és egyetlen dologban egyeztek csak: egyenetlen talajon egészséges mezítláb járni.

Azt is olvastam, hogy a teljesen sík talaj (padló) tönkreteszi a lábat, ezért kell rá szandál vagy cipő.

Én ettől függetlenül egyik gyerekemre sem adtam a lakásban semmit, max. csúszásgátlós zoknit vagy puhatalpú "zoknicipő" féleséget, mert nálunk mindenhol laminált padló és járólap van, ami eléggé csúszik.

Amúgy én sem bírnék egész nap cipőben/szandálban lenni, jól esik mezítláb, vagyis zokniban járni.

2011. jan. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a választ!

Egyenlőre szerintem nem fogok ráadni akkor se szandit, sem cipőt - aztán 1 hó múlva doki, majd ott megkérdem kell-e valami spéci cipőcske...

2011. jan. 10. 15:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!