Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a valószinűsége annak h...

Mi a valószinűsége annak h következő terhességnél ikreim legyenek?

Figyelt kérdés
a férjem családjában vannak ikerpárok, a nagymamájának volt ikertesója és egy nagynéninek vannak iker lányai. nekünk lehet?
2011. jan. 9. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Női ágon öröklődik a hajlam.
2011. jan. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy női ágon öröklődik, de attól még lehet. :)
2011. jan. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szerintem nagy az esély rá, én úgy hallottam, hogy általában egy generáció kimarad,

egy csaj ismerősömnek az apukája volt iker, az ismerősöm egyke, de neki iker babái születtek

2011. jan. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szerintem 50% az esélye, hogy ikreid lesznek és 50%-ék, hogy nem! Nálunk az édesanyám apukájának a családjában volt iker (nagypapám volt a legidősebb) neki a legkisebb testvérének ikrei születtek..ezen az ágon még nincs iker unoka, dédunoka!

Édesapámnak van ikertestvére ő családjukban is volt iker a szülei révén...egyenlőre ezen a vonalon sincs iker!

2011. jan. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jó kérdés:-)

Apai nagyapám iker,anyai nagymamám iker és a nagyi ikertestvérének is ikrei vannak.

Jelenleg egy fiam van,kiváncsi vagyok lesznek e ikreim.

2011. jan. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia

Én is úgy tudom, hogy anyai ágon öröklődik a hajlam, de persze a véletlenszerűséget sem lehet kizárni :-)

Egyébként ismerőskörben van olyan család, ahol csak apai ágon volt több generációval korábban 1 ikerpár, anyai ágon nem tudnak semmi ilyesmiről, nekik mégis az 5 várandósságból 3 ikerpár és 2"egyedüli" baba lett.

Egy másik ismerősömnél meg 3 generációra visszamenőleg, anyai ágon mindenki ikrek volt, és csak egypetéjűek, ő viszont egyke lett, és neki a 3 gyereke mind egyedüli baba.

A lányom bölcsiscsoportjában van egy fiú ikerpár egypetéjűek, az családjukban anyai ágon voltak ikrek korábban, és ugyanígy yolt a gimis osztálytársaimnál (szintén egypetéjűek).

2011. jan. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!