Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak inni 10 hós babámnak...

Mit adjak inni 10 hós babámnak, és mennyi a napi folyadékmennyiség, amit meg kellene innia?

Figyelt kérdés

Kisfiam már kb. 1 hónapja nem iszik egyáltalán tápszert - se a tejpépet nem eszi meg -, így azt sajnos nem tudom beleszámítani a napi folyadékmennyiségbe. Eddig frissen facsart narancslevet (1 narancsból kb. 80-120ml jön ki) öntöttem fel vízzel (kb. 180ml vízzel), és ebből megivott napi 4-5 üveggel. Így viszont éjszakánként már szinte 15 percenként felkelt inni, annyira szerette az ízét. Mikor mondtam a doktornőnek, mondta, hogy azonnal álljunk le ezzel, mert a sav ugyanúgy szétmarja a fogait, mint ha cukros löttyöket adnék neki. Így viszont szinte alig hajlandó inni, max. napi 300-350ml vizet iszik meg (nagy undorral) összesen. Sztem ez nagyon kevés, és félek, hogy besűrűsödik a vére - fájni fog a feje - azért fog sírni... Mivel ízesíthetném neki a vizet, ami nem teszi tönkre a fogait (nem cukros, nem savas), de mégis ad ízt a víznek, hogy megigya azt... Valamint ha csak vizet (akár ízesített) iszik, akkor mennyi a napi folyadékszükséglet kb?

Előre is köszönöm mindenkinek, aki érdemi infót tud adni!!!


2011. jan. 8. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Sok mindent nem tudok mondani, de hidd el hogy meg fogja inni a vizet is. Csak idő kérdése, szomjan nem fog halni, ha ott van mellette a víz. Én a nyáron voltam így és lám: tényleg megitta.
2011. jan. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Noncsimoncsi, akkor szted ne rakjak bele semmi "ízesítőt", amitől jobban inná? Te babád most mennyi idős és mennyit iszik naponta? Mondom, azért aggaszt az átlagnál jobban, mivel nincs tápszer/tejpép-es kaja, hogy legalább abban lenne folyadék :S
2011. jan. 8. 10:48
 3/7 anonim ***** válasza:
nekem itt egy anyuka azt mondta hogy 3 dl ami napi folyadéknak minimum kell,ez össze tevődhet tápszerből és bármilyen más folyadékból.az én lányom akkor 8-9 hónapos volt.de most 11 hónapos,reggel 180 ml tápi,este 180-210 ml és napközben kb 150 ml tea.éjjel is megiszik úgy 150 ml teát.nekem is mondták hogy szoktassam rá a vízre,mert én is cukorral ízesítem a teáját,csipkebogyót adok neki,és nem itta a vizet,akár hogy próbáltam,jöttek a tanácsok,ha szomjas lesz megissza.én nem kínoztam 2 napnál tovább,nekem fontosabb volt akkor hogy legyen folyadék bevitel,és nem csinálom mézédesre a teáját sem.ez csak az én tapasztalatom én így csinálom.
2011. jan. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok,én úgy gondoltam hogy majd nyáron a nagy melegben próbálkozom meg a vízzel,talán akkor jobban elfogadja.
2011. jan. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Neked is!

300ml nekem nagyon kevésnek tűnik :S Látod, Ti is sokkal többet isztok.

Nekem azt mondta a doki, hogy a végcél: éjjel ne igyon, hanem aludjon - ezt pedig akkor érhetem el, ha nem fincsi ücsikkel csábítom, hanem max. akkor ébred fel ha igazán szomjas - és akkor vizet iszik...

Nálunk a nyári meleg sajna megvan: panel lakás X. emelet, távfűtés... Párásító megy ezerrel, de sokszor még így is elviselhetetlen a levegő :S

2011. jan. 8. 11:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia.Az én kislányom elmúlt 10 hónapos.reggel és este iszik 250 ml tápit.Reggel 8 körül kínálom rlödzör teával én a milupa granulátumos teát szoktam adni neki persze abból sem ennyit teszek mint amennyit ír csak h egy kis szine legyen.az kb 250 ml.utana már csak ha pici van benne azt öntöm fel vízzel.kb naponta olyan 0.5 l iszik meg van amikor többet.néha adok neki bele pici citromot vagy narancsot.jaaa és nagyon néha hígitott gyümilevet.azt és épp hogy megszineze a vizet....remélem segítettem...
2011. jan. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amióta vizet kap éjszaka, tényleg csak akkor ébred ha szomjas. Néha adok neki dobozos üdítőt is, de nyáron csak vizet. Ő sem rajong a vízért de megissza ha nagyon szonjas. Van olyan hogy egész délelőtt nem hajlandó inni, de nem érdekel. Majd ha szomjas lesz iszik. És tényleg!!!
2011. jan. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!