Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért lehet ez? Nem felejtheti...

Miért lehet ez? Nem felejtheti el?4,5 hós a kislányom és tegnap előtt végre elkezdett forgolódni,de csak jobbra és rögtön hasra is fordult nem maradt az oldalán!

Figyelt kérdés

De ma mintha nme tudná hogyan kell csinálni!Leteszi a talpát és szinte nyomja magát meg a fejét is feszíti és néz a feje fölé és úgy akar fordulni,próbálja lökni magát de hát ugye nem megy és akkor kitör a balhé!Próbáltam h megmutatom nkei,felhúztam a kis lábait és döntögettek jobbra balra de nem érzett rá az ízére!

Másnak is volt ilyen?Nem felejtheti el ugye?Ha már 1x sikerült és többször is csinálta akkor menni fog neki,ugye?


2009. jan. 29. 11:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Minden egészséges baba tudja, minek mikor jön el az ideje. Tapasztalat. Sokat hallgattam gyerekorvosunktól, mit mikor kellene csinálnia, ha nem teszi, akkor mutassam, erőltessem. Hülyeség. Orvost váltottam, máris szebb lett minden. A kisbaba agya képes arra, amire a mienk már nem annyira. Mert ő még csak az alapoknál jár, és egyéb zagyvaság nem terheli a gondolatait, ezért nem is felejti el a dolgokat. Adj időt neki, gyönyörködj a próbálkozásaiban, örökítsd meg képekben, videokban (öröm lesz visszanézni!), és amikor kitör a balhé, valami mással tereld el a figyelmét. Engedd, hogy magától jöjjön rá dolgokra, ez később meghálálja magát! Ha viszont sikerül, mindig dicsérd meg, röviden, határozottan, ezzel növeled önbizalmát (bármennyire is furán hangzik egy 4,5 hónapos gyermek esetében, de szükség van rá. Ennek is később fogod megtapasztalni a hasznát!) Remélem kicsit segítettem!
2009. jan. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon is sokat segítettél!

Köszönöm szépen!:-))))

2009. jan. 29. 16:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!