Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon mennyit erthet meg...

Vajon mennyit erthet meg abbol amit mondok egy 11hos gyerek?

Figyelt kérdés

Ezen filozok 2napja,ugyanis eszrevettem hogy mindenben kezd utanozni minket.

Megtanultuk a "nem szabad" dolgokat de azt nem hiszem hogy megerti hogy amit anyanak szabad azt neki nem.persze boszen magyarazom de nem tudom ert-e belole valamit.

te milyen eszkozzel tanitod a gyereket?hogyan kezeled a hisztit?


2011. jan. 5. 08:38
 1/3 anonim ***** válasza:

15 hónapos a kisfiam, és nagyon ügyes, mert totál megérti régóta, hogy ha valamit nem szabad. Elég korán így volt ez, 8-9 hónapos korában már hallgatott erre, és abbahagyta, amin éppen "dolgozott" - virágok tépkedése, stb. Ha el is veszek tőle valamit, amit megkaparintott, és nem kellene, hogy játsszon vele, nem hisztizik.


Mostanában már elmagyarázom neki jobban, hogy mit miért nem szabad, és szerintem ez a kulcs. Hogy pl. pohárral azért nem játszunk, mert eltörik, vagy a vasalóhoz, sütőhöz azért nem nyúlunk hozzá, mert meleg, stb. Múltkor sütöttem tököt, és odajött a sütőhöz. Persze nyúlkált volna. Odatettem a kezét egy kevésbé meleg részéhez, hogy nézd csak meg, milyen meleg, juj-juj, és ő saját maga elkapta a kis kezét, és hátralépett kettőt, jelezve: ő fél tőle. Azóta ha csak a sütőajtót lenyitom, már lép hátrafelé magától. :)


Korábban, ha volt ok nélküli hiszti, akkor vagy figyelmen kívül hagytam, vagy pedig csináltam olyat is, hogy felvettem a telefonommal videóra, majd lejátszottam neki. Kár, hogy a lejátszással egy időben nem tudtam még egy felvételt készíteni arról, hogy milyen arccal figyelte saját magát, majd elvonult játszani. :)

2011. jan. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Félelmetes, hogy mennyi mindent megértenek már ilyen korban!!! :) Mi úgy tapasztaltuk, hogy szinte mindent értett, csak éppen a kedvétől függött, hogy mire hallgat és mit csinál... :D Az még lehet, hogy zavaró neki, hogy valamire azt mondod, ezt nem szabad és te viszont csinálod. De mást nem nagyon tehetsz, mint mondod neki, hogy ezt neked nem szabad, ezért, meg ezért. Előbb-utóbb megtanulja. Én legalábbis így csinálom. Pl. beszélni alig tudott, de már mutogatta, hogy a számítógép apáé és ahhoz nem szabad nyúlni. Egyébként most 2 éves és gyakran piszkálja a tévé képernyőjét, amiért mindig szólunk, hogy azt nem szabad, már a kezére is csaptunk miatta, de ő csak piszkálja. Viszont mikor az apukája valamit nézett a tévén és hozzáért a képernyőhöz, a gyerek egyből ment, rácsapott az apja kezére és közölte, hogy "apa, nem szabad a tévét piszkálni!". :) Szóval tudja ő, hogy nem lehet, de azért csak próbálkozik...
2011. jan. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat.

apanak szoktam mondani hogy a gyerek olyan mint a szivacs,ugy szivja magaba a hallotakat latotakat.

megkaptam mar anyostol hogy mi a fenenek magyarazok enyit neki,ugysem erti.

Okes lehet tulzasba esem mert ugy beszelek vele mint egy felnottel.

hat igen ez most egy kicsit szivas,mert ha rakok a tuzre o is hoz valamit hogy o is rarakja,magyarazom neki hogy azt nem szabad meg ezt csak anyanak szabad de latom a szemen hogy nem erti neki miert tilos.

2011. jan. 5. 08:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!