Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A nurofenre mennyi idő után...

A nurofenre mennyi idő után adhatom be a rhinathiolt? S o s -ben kérdezném.

Figyelt kérdés

A lényeg hogy lázas és eléggé köhög a fiam.13 hónapos,de a dobozra az van írva hogy 30 hós kor alatt nem adható.A gyerekorvos azt mondta hogy adhatom neki.Elküldött minket a Heim Pálba hogy kezdődő tüdőgyulladásra gyanakszik.

Ott mondták hogy nincs semmi gond és menjünk vissza a háziorvoshoz.Nem érem most el telefonon.20:30-kor kapott rhinathiolt úgy gondoltam rá 2 órára beadhatom neki a lázcsillapítót.Igazából ezt a részét nem is beszéltük át a dokival csak annyit mondott hogy még beszélünk ma.Tehát akkor 22:30-kor beadhatom a nurofen adagját?És az is igaz hogy olyankor meg fölfele a láz amikor a keze hideg?Valahol itt olvastam erről.A feje már meleg érzem hogy már lázasodik befele csak ezért kérdezem.

Bocsi ha nem vagyok elég érthető.Hirtelen így tudtam leírni.Segítségeteket előre is köszönöm!


2011. jan. 4. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért nem kúpot adsz neki?Én amikor az ügyelete felhívtam azt mondták,hogy 3-4 óra múlva adhatok neki lázcsillapítót ismét.Addig borogatás vagy hűtőfürdőt javasoltak.
2011. jan. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azonos lázcsillapítót 4-6 óránként különbözőeket 2-3 óránként.

Szóval rhinathiol-nurofen 3 óránként felválltva,de ha nagyon magas 2 óránként

Jobbulást

2011. jan. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bocsi:ügyeletet.
2011. jan. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

De a rhinatiol nem is lázcsillapító... És nem 30 hanem 3 hónapos kortól adható. :o

Mi a kérdés? Hogy 2 különböző hatóanyagú és különböző tünetre való gyógyszert hogy adj be? 2 óra teljen el, a gyomrának is jobb és a hatóanyagok sem bántják egymást.

2011. jan. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, megnéztem és nekünk 3 hós kortól javasolta a doki, ezért írtam, de tényleg 30 hó van a tájékoztatón.


Beadhatod neki a nurofent 2 óra elteltével.

2011. jan. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat mindenkinek,de kedves utolsó válaszoló jól értelmezted amit kérdezni akartam.Igen a rhinathiol a köhögéscsillapító és akkor most már be adom a lázcsillapítót.Nagyon köszi!!!!!
2011. jan. 4. 22:17
 7/9 A kérdező kommentje:
Hova menjek már ügyeletre mikor már látta orvos a gyereket?Ez volt kérdéses számomra mit nem tudakoltam meg tőle amit az utolsó válaszoló megírt nekem.
2011. jan. 4. 22:18
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem azt írták,hogy vidd ügyeletre,hanem hogy hívd fel az ügyeletet és inkább tőlük kérdezd meg,hogy a két gyógyszer mennyi idő elteltével adható...
2011. jan. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi hogy kijavítottál.És elnézést is kérek csak a mai napom nem volt egyszerű plusz idegeskedek a bébim miatt is.Azt hittem már vége és megint visszaesett :-(

Köszi mindent mindenkinek!!!

2011. jan. 4. 22:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!