Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt más is úgy, a depresszió...

Volt más is úgy, a depresszió nem szülés után, hanem 5-6 hónap után jelentkezett?

Figyelt kérdés
Miben nyilvánult meg?
2011. jan. 4. 17:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 5 hós, a nagylányom majdnem 3 éves. A bezártságtól lettem feszült.Nem mondanám depressziónak.Minden nap sírtam többször is.Ja és sokat kiabáltam minden ok nélkül a nagyobbikkal. A pici nem szereti a babakocsit, ezért voltunk itthon egész nap.
2011. jan. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nem tudom, hogy depresszió volt-e, orvosnál nem jártam, de pont 5-6 hós korára borultam ki legjobban, az volt a mélypont. sokszor felkelt éjjel, napközben pedig folyamatosan sírt a babám (egyrészt jött a foga, másrészt unta már a fekvést, de mást még nem tudott), én teljesen ki voltam merülve idegileg, folyton sírtam, volt, hogy rákiabáltam a picira, hogy fejezze már be, mit akar még tőlem, aztán persze jött a lelkiismeretfurdalás is... fizikailag is rosszul voltam, sokszor szédültem az alváshiánytól. Éjjel ha felkeltem a picihez egy órán keresztül nem tudtam visszaaludni, pedig hulla voltam. rémes volt... sedatif pc-t szedtem az egy kicsit segített. Te hogy vagy?
2011. jan. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia!Nem tudom depresszió e,nekem szorongásom lett 4 hónappal a szülés után.Mindenféle tüneteim lettek,szédülés,fejfájás,szapora pulzus,sziv környéki fájdalom stb..Az orvos szerint a szülés és a rám szakadt felelősség hozta ki.Gyenge nyugtatót irt ki,most szedem 2 hete,aránylag jól vagyok.Te hogy vagy?
2011. jan. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát, én enyhén pánikbeteg voltam még régebben, akkor a munkahelyi stressz okozta. Szapora szívverés, izzadás, alig kaptam levegőt. Akkor antidepresszáns segített, és nagyon meg akartam gyógyulni,mellette homeopátiás szert szedtem. Viszonylag gyorsan kijöttem belőle.


Most viszont újra izzadás, szapora szívverés, dekoncentráció, félelmek, mik történhetnek a picivel.

Aki persze életem mindene a férjemmel együtt. Igazából nem is értem, hogy éppen most mi a baj, olyan boldog vagyok.....nagyon meg vagyok ijedve.

2011. jan. 4. 20:25
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
kimerült vagy drága, nem depressziós! Gondolkozz el ezen kicsit és rá fogsz jönni... az nem depressziós, aki azzal tisztában van, hogy rendben van az élete.
2011. jan. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen én is pánikbetegséggel küzdök már évek óta.. Terhesség előtt már több éve nem voltak tünetek. Terhesség alatt nagyfokú szorongásom volt, majd a szüléssel, szoptatással elmúlt minden ilyen jellegű panasz, tünet. Szoptatás befejeztével (kb. a szülést követő 8-9. hónaptól) újra előjöttek a régi rosszullétek elég intenzíven. Sajnos..a hormonok és egyéb okok miatti stressz.. Szóval előfordulhat ismét antidepresszánst szedek. Biztosan lenne más mód is a gyógyulásra de nekem nincs pénzem drága szakemberre..
2011. jan. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még a kérdésedre válaszolva. A tünetek hirtelen jöttek általában először be-bedobban(t) a szívem (erősebb szívdobogás) amitől rendszerint megijedtem, jött a remegés, izzadás, halálfélelem, szapora pulzus. Nagyon ijesztő, rossz érzések kíséretében mindig.
2011. jan. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én 18 hónap után érzem azt hogy lehet hogy valami nem stimmel velem :(

nincs kedvem felkelni, nincs kedvem főzni, nincs kedvem a boltba menni, takarítani, semmihez nincs kedvem, ingerült vagyok a kisfiammal is, egész nap vele vagyok (délután fél 5-kor veszi át apa) de utána meg kezdődik a házimunka, mert egész nap azt kell csinálnom amit ő akar, húz von, a lakás egy katasztrófa, mindent kiszór, ráadásul mostanában nem akar enni, nehezen alszik el, stb. De lehet hogy csak az egész napos itthonlétet viselem nehezen., a fene tudja

2011. jan. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Most lekopogom, de mintha egyik pillanatról a másikra elvágták volna, és puff....megjött. (először, szülés után). Így tudnak tombolni ilyenkor a hormonok?

Azelőtt nekem sosem volt nagyobb rosszkedvem a mensi miatt..remélem, ez egyszeri volt/lesz:/

2011. jan. 6. 15:40
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az együttérző szavakat!
2011. jan. 6. 15:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!