Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig tart a szülés utáni...

Meddig tart a szülés utáni depresszió? Vagy ez inkább elfásulás?

Figyelt kérdés
2,5 éve vagyok itthol, egész nap csak a gyerekkel beszélek (nem túlzottan tartalmasat), meg néha a játszőtéren anyukákkal. Minden nap ugyan ugy telik, felkelünk, reggeli, házi munka, séta, játék, alvás, séta, munka, vacsora, stb. Mire hazajön a férjem, ő is fáradt, nem sokat beszélünk. Gyerek 10-kor alszik el, a férjem már alszik addigra. Szóval ez mi? Unatkozok? Vissza kellene menni dolgozni, de csak tavasszal megyünk bölcsibe. és hát a munkámat sem szeretem igazán.
2010. okt. 21. 13:35
 1/10 Callista ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy depresszió, én is sokszor unatkozom itthon! Mindenképp meg kell próbálnotok kicsit kikapcsolódni a férjeddel, lepasszolni a gyermeket nagyszülőkhöz egy estére, hogy elmehessetek moziba vagy vacsizni, vagy hármasban elmenni egy hosszú 7végére wellnessleni! Mást nem tudsz tenni...
2010. okt. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%

most erre mit?


Nem tudom hol laktok mi városban de ugyanez v. nagyon hasonló.

nálunk még ünnep sincs igazán mert a férjem díszeleg mindegyiken kimenni meg nincs kedvem amikor a tinilányok csorgatják a nyálukat.


a napok minden kisbabásnak ugyanúgy tellnek az a kérdés van-e annyi ötleted hogy változatossá tedd.


ha már elmúlt két éves -márpedig valószinü hogy táppénzzel mindennel akkor megvan annyi - már lehet ügyeskedni.

menjetek levelet gyüjteni,

sétáljatok

tanulj meg valami újat pl. kötni v. horgolni esténként.


én nem mondanám depressziónak inkább fásultság de annak is rosz mert ez csak azért az mert nincs ötleted hogyan töltsétek ki tegyétek szinesebbé a napokat hogy ne legyen mindegyik tök egyforma.

2010. okt. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

hát hiányzik a felnőtt társaság, a szellemi dolgok, gondolom. én még "csak" 2 éve vagyok itthon, de már én is utálom néha, amikor belegondolok, hogy azzal telik a napom, hogy házimunka, hisztiellenes hadjáratok, és egész nap azt kell kommentálnom, amit a kislányom csinál. ui. ő még nem b eszél, 22 hónapos, de azt elvárja, hogy akármit csinál 8és egész nap jön megy meg se áll), azt én kommentáljam. ha nem teszem, addig hümmög, amíg meg nincs. na meg a mesék, plüssállatok, uganazok a játékok unálsig, "igen, ott a maci, megmoss a a fogát" stb stb-. herótom van már tőle! :DDD

hálistennek nálunk nem 10kor alszik el a kicsim, hanem 8-fél9 felé, szóval még van idő másra is. ennek szellemében viszont már 6kor fenn kukorékol, max. fél7.

én nem akarom viszont bölcsibe adni, szerencsére nem szorulunk rá, és ő sem akarné sztem. amíg ott lennék semmi baj, csak hát ugye a bölcsi nem erről szól. a melóhyleemet én is utálom. jelenleg viszont folyik a kistesó projekt.....szóval belátható időn belül nem megyek vissza felnőttek közé. :))))

2010. okt. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Már felnőttek a gyerekeim, mégis minden nap egyforma.

Korán reggel kelés, meló, este fáradtan haza , vacsi, alvás

2010. okt. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A rosszkedv, az unalom, a fásultság nem egyenlő a depresszióval
2010. okt. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem már menál visszs dolgozni, én is így volatm amikor fiammal voltam itthon.

Párom dolgozott, nem volt kivel "értelmesen" beszélgetni.

2010. okt. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket. Az a baj, hogy még felöltözni sincs hová. Azt sem tudom már hogyan kell kifesteni a szememet, és a kedvenc ruhadarabom a melegitő lett. Jó lenne egy jót pletyuzni is. Akkor legalább nem kattantam be :)
2010. okt. 21. 13:58
 8/10 anonim ***** válasza:

Barátnőid? Nem tudom hány éves vagy, de ők is simán ki tudnak rángatni ebből az állapotból.

Hozzám minden héten jön valamelyik barátnőm, egyik sem felejtett el attól mert szültem, imádom őket, ők is minket, szívesen vannak itt. Meg néha én is megyek szórakozni velük. Olyankor a picire anyu vigyáz.

Kapcsolódj ki egy kicsit, rád fér!:) Tényleg csak jó szándékból mondom.

22/L

2010. okt. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Merre laksz?

Néha én is így érzek ahogyan te. Házimunka, főzés .....

De nagyon sokszor kitalálok dolgokat, vagy csak elmegyünk bicajozni(bár az idő már nem nagyon kedvez ennek), imádja a kisfiam. Szerencsére a férjem nem sokáig dolgozik, bár mikor hazajön fáradt, vagy épp leül a géphez.

2010. okt. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem rég költöztünk el, elég messzire a családtol meg a barátoktol egy kisvárosba. A szuleim heti egyszer kijönnek hozzánk, de a barátnőimmel csak telefonon vagy neten tartjuk a kapcsolatot. Dolgoznak, vagy otthol vannak a gyerekkel, mint én. Ahol most lakunk már nagyjábol megszoktuk, de csak sétára és játszóterezésre terjed ki a kimozdulás és a felnőttekkel való beszélgetés.

Ezért is vagyok kicsit ki. Igyekszem össze-vissza szedni magam...

2010. okt. 21. 14:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!