Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha rászólok a babámra elsírja...

Ha rászólok a babámra elsírja magát. Ez így normális?

Figyelt kérdés
9 hónapos, egyszer-kétszer mondtam neki, hogy 'nem szabad', nem hangosan, de más hangsúllyal, erélyesebben. Már görbül is a szája és sír. Úgy sajnálom ilyenkor.
2011. jan. 3. 22:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%

Normális,de ilyenkor nehogy megvígasztald,bármennyire is sajnálod. Csak így tanulja meg,hogy mit jelent a nem szabad.

Ha megvígasztalod,akkor csak összezavarod. Nem fogja tudni,hogy mit akarsz tőle a tiltással.

2011. jan. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Én egyszer elvesztettem a türelmemet és tényleg hangosan rászóltam akkor elkezdett sírni és keservesen. Nagyon elszégyelltem magam és megfogadtam hogy többet nem teszem. Azóta csak rászólok én is de rám se hederít :) Úgyhogy szerintem ha amint írod nem hangosan szólsz rá akkor nem szabadna sírnia.
2011. jan. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Lányomnál is volt 1-2szer hogy elsírta magát, pedig nem üvöltöttem, csak hirtelen rászóltam (pl mikor belenyúlt a konnektorba-ami be van dugaszozva-, vagy a gáztűzhely gombjait tekergette, vagy nyúlkált mikor forró a sütő...). Ilyenkor megmondtam, hogy nem kell sírni, veszélyes amit csinált, nem szabad. Azóta ha szólok hogy pl forró a sütő, már nagy ívben elkerüli.
2011. jan. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
22.55-ös vagyok: az én kisfiam is 9 hónapos és szerintem ők még olyan picurkák, ráérünk még fegyelmezni őket!
2011. jan. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

elsővel egyetértek, várj egy kicsit és vágj komoly arcot!


nálunk sajnos nagyon elrontottam, mindig megpuszilgattam, végül a konnektort rángatta ki a falból miközben röhögött. sajnos 2x rá kellett csapnunk a kezére, sírt kicsit aztán megtanulta, hogy a nem az nem :(

ne rontsd el te is mert hiába nem ütsz nagyon, iszonyú fájdalmas rácsapni a kis kezére :( (persze ezerszer jobb mint ha az áram csapná agyon :S)


annyit azért dönts el előre, hogy mit szabad és mit nem és tényleg csak akkor mondd! nálunk nincs sok tiltott dolog, a veszélyes dolgok, amivel megrázhatja, megégetheti, leforrázhatja magát vagy mérgező lehet. 1 éves korára megtanulta, hogy azokat el kell kerülni :)

2011. jan. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
3. vagyok. A lányom nem attól sírt mert hangosan szóltam volna rá (ami nem volt hangos), hanem mert hirtelen (megijedtem hogy megégeti magát...) és attól ijedt meg. kb 9-10 hónapos korában.
2011. jan. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha 9 hósan nem fegyelmezed meg,akkor később már nem tudod!

Akármennyire kicsik még,de megértik,amit nem engedsz meg nekik. Természetes,hogy nem tetszik neki,ha nem csinálhatja azt,amit akar. Azért sírhat a babád,mert nem szokta még meg,hogy erélyes vagy vele. Kiakarja próbálni,hogy elér-e valamit a sírással? Ha ilyenkor megvígasztalod,akkor nem fogsz neki semmit sem tudni megtiltani később.

2011. jan. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
33%

Én nem hiszem, hogy egy 9 hónapos próbálgat. ő még ösztönlény.

és attól, hogy mérges vagy, még szeretheted sőt.

Úgyhogy ha erélyesebben rászólsz és úgy látod ijedtségében sír, igenis szeredgesd meg és biztosítsd róla, hogy szereted, nem bántani akarod, hanem azért szólsz rá, mert az a dolog veszélyes.

A rászólásnak nem célja a rémisztgetés és a nevelés hatásossága sem abban mérhető mennyire sír a gyerek a rászólás után.

Én mindenképp megszeretgetném. Mert egyébként még felnőttként is , ha csinálok valami hülyeséget, mert előfordul, sokszor jól esik, ha nem csesznek le miatta (és attól még tudom, hogy mit hibáztam) illetve ha átölelnek utána. A ne menjünk haraggal ágyba, szerintem még fokozottabban igaz erre az estre. De egy gyereknél azonnal kell ezt, mert az, hogy este megszeretgeted, bent hagyja a tüskét.

2011. jan. 4. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom ugyanilyen sértődős, bár Ő már 2 éves. Ha erélyesen rászólunk, előfordul, hogy keservesen sírni kezd. De ha nem erélyesen szólok rá, rám sem hederít, sőt, kiröhög. Tegnap pl. kiszabott egy lapot egy szép mesekönyvből, amit nemrég kapott. Úgy csináltam, mintha a kezére csapnék, de csak a saját tenyereimet ütöttem össze, tehát csak a hang volt jó nagy csattanós, erre úgy elkezdett bőgni, hogy csak na, és mutatta a kezét apának, hogy bibis.... kész, hihetetlen nagy drámakirálynő. :-))
2011. jan. 4. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nagyon rosszul teszi,aki ilyenkor megszeretgeti a picit. Csak azt éri el vele,hogy soha nem fog szót fogadni!

A piciket minden érdekli,ha már tud közlekedni a lakásban,akkor egyre több érdekes,új dolgot talál. Amit megakar fogni,tapasztalni.

A kisgyereknek nincs veszélyérzete,még 3-4 évesen sem. Nem érti azt,hogy nem szabad,fáj,mert ezek elvont fogalmak. A tárgyakat megtudja fogni,ezért tanulja meg gyorsan a nevüket. De a fogalmakat csak megtapasztalni tudja.

A babád nem azért sír,mert rászólsz,és nem érti,hogy nem szabad. Azért sír,mert nem engeded neki,hogy azt tegye,amit ő akar. Ha nem veszed fel,és mindig megtiltod,elviszed onnan stb.akkor néhányszor próbálkozik,de előbb-utóbb abbahagyja.

Ha viszont felveszed,amikor elkezd sírni,rövidesen rájön,hogy a "nem szabadnak" nincs semmi jelentősége.

Akar valamit,nem engeded,de ha sír,akkor csinálhatja,amit akar. Tehát mindig sírni fog,hogy az akaratát érvényesítse. Újabban ezt a hisztit átkeresztelték szeparációs szorongásra. Pedig csak a rossz nevelési módszer következménye.

A babák sokkal okosabbak,mint ahogy az anyukák többsége hiszi.

Ha az anyuka elég kreatív,akkor sok balesettől megvédheti a gyereket.

Pl. megakarja fogni a forró vasalót. Nem érti,hogy mi az a forró. De ha az anyuka bedugja a vasalót,és a melegedő vasalóhoz odafogja a kiskezét,és mondja,hogy meleg,fáj stb,akkor a gyerek megtapasztalja,hogy ez nem jó,és nem nyúl többet a vasalóhoz.

Vagy nyitogatja a fiókokat. Ha együtt csukják be,úgy hogy az ujjacskák a fiókban legyenek,és egy kicsit rátolja a kezére az anyuka a fiókot,(nem odacsukja)akkor tudni fogja,hogy ez fáj,és abbahagyja a nyitogatást.

Gondolkodj el ezen,és hidd el, a babád okosabb,mint ahogy hiszed.

2011. jan. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!