Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Paradicsomos ételt hogy kell...

Paradicsomos ételt hogy kell készíteni 11 hónapos babának? Ha nincs se friss, se fagyasztott paradicsom.

Figyelt kérdés

Pl. paradicsomos krumpli hússal, vagy paradicsomos káposzta (ha ilyet ehet már egyáltalán)?

Elnézést a buta kérdésért, de nálunk senki nem szereti a paradicsomos ételeket. De a babámnak most már készítenék, mert már nem zavarja a gyomorsavát.

Előre is köszönöm!


2011. jan. 3. 15:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Paradicsomlével (házi a legjobb - már ha van, persze), vagy aranyfácán sűrített paradicsommal, ebben nincs tartósítószer.
2011. jan. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Paradicsompürét nyugodtan használhatsz ezekhez az ételekhez. A káposztával óvatosan, mert puffaszthat.

A paradicsomos krumplit így készítem:

felkockázok krumplit (sárgát), kevés vízben picike sóval megfőzöm, turmixolom, felöntön a paradicsompürével, kicsi olajon megrottyantom és ízesítem: kevés cukorral, fagyasztott bazsalikommal. Húst nem mindig teszek hozzá, de ha igen, akkor a krumplival fől az aprított csirkehús.

2011. jan. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vagy hámozott konzervparadicsomból. én készítettem belőle paradicsomos krumplit csirkével. én úgy tudom káposztát még nem ajánlatos enniük.
2011. jan. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Van a Kecskemétinek is paradicsomitala, ami pont két adag ennivalóra elég. Csak ritkán kapni (legalábbis Kispesten ritkán találok)
2011. jan. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én a rossmanban szoktam venni kecskeméti paradicsom italt,két decis,azzal csinálom
2011. jan. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

felénk a rossman polcáról levették a kecskeméti par.italt, én azt hittem, megszünt. Régen én is azt használtam

(második válaszoló voltam)

2011. jan. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a tescoban veszem a kis üveges bio paradicsompürét. Nincs benne semmi plussz adalékanyag. Azzal szoktam neki elkészíteni a paradicsomos krumplit.
2011. jan. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!