Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kruppos gyerekek szülei,...

Kruppos gyerekek szülei, írnátok a betegségről?

Figyelt kérdés

Valószínüleg a 9 hós babám kruppos,ezt eddig még csak az ügyeletes orvos mondta nekünk tegnap.

Mire kell odafigyelni,mitől lesz jobban ha rohama van?párásítotok?Kórházi kezelésre szükség volt?

A kisfiam alvás közben olyan hangot ad mint ha el lenne dugulva az orra,de közben nem jön semmi belőle,ez is krupptól van?


2011. jan. 2. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is 9 hónapos a kisfiam és hörghurutja van éppen amire a doki azt mondta hogy szerencsére még nem kruppos viszont egy barátnőm kisfia az és nagyon sokszor fuldoklik szegény,már kórházban is volt emiatt.egyik rosszulléténél 1 hétig minden nap elvitte egy sóbarlangba(Budapest-Újpest)és rendbe jött.vagy esetleg a sólámpa segíthet vagy a citromfű párolgtatása tisztítja a légutakat.
2011. jan. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mióta ezt használjuk (2 hónapja), nem volt egy darab roham sem.(jobb oldalon)

[link]

2011. jan. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is sajnos kruppos, eddig "csak" egyszer volt gond. Egyszerű náthával kezdődött, aztán éjjel nehezen vette a levegőt. Reggel doki, akkor mondta, hogy mivan. Kapott a babám szteroidos kúpot, antibiotikumot, köhögéscsillapítót. Az elkövetkező este szinte semmit nem aludtunk, közöttünk volt a pici, és figyeltünk. A doki mondta, ha a kúp ellenére úgy veszi a levegőt, mint délelőtt, akkor kórház. Egyszer ébresztettem fel a kislányomat, mert megijedtem, de ahogy felébredt, már nem vette úgy a levegőt. Szóval mi megúsztuk kórház nélkül. Azóta folyamatosan be van kapcsolva a szobájában a sólámpa, és többször altatom kint a levegőn jól felöltöztetve. Egyébként a hűvös, párás levegő roham esetén is nagyon jó. Amúgy az a hang, amit Te írsz, az nem kruppos hang, az nem tudom mitől lehet...
2011. jan. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy éves fiammal voltunk nemrég kórházban emiatt. Eléggé megijedtünk, mikor ugatva köhögött éjjel, de olvastam róla, hogy ilyenkor felöltözés és ki a teraszra, vagy hűtőajtó nyitás, vagy csak hideg víz engedése a fürdőben. Szóval mi az erkélyajtót választottuk. Egyszer volt ilyen éjjel, de reggel is előjött kétszer, sőt a tápszert sugárban hányta ki (sosem hányt még, mostmár tudom, hogy mi a bukás és hányás közti különbség :o/ )

Elmentünk az ügyeletre, és beutaltak a kórházba. A kórházban a dokinő nem hallott semmi ilyen jelet, ami krupra utalna, ezért hazaengedett, de mondta, hogy ha éjjel is ez lesz, menjünk. Este megint ugatva vette a levegőt, így bementünk. Két éjszaka semmi mást nem csináltak, csak nyitott ablaknál aludtunk, és ment a hidegpárásító a szobában. Ezt itthon is meg tudtuk volna csinálni, de azért jobb volt, hogy ott voltunk. Persze nem jött elő megint, viszont 3. napra belázasodott ezért még két éjszakát ráhúztunk. Azóta itthon többet szellőztetünk, párásítunk.


Aztán a gyerekorvostól kaptunk egy receptet hogy mi a teendő ilyen esetben:


(tünet - teendő - gyógyszer)

Érces, húzó köhögés - párásítás, ablaknyitás - köptető (mucopront rhinatiol, stb), fenistil csepp (vényköteles)


Sírás, köhögés belégzéskor húzós - párásítás, ablaknyitás - köptető, croupeos kúp (ezt a dokinéni írta receptre, nem steroidos)


nyugalmi légzés is húz -párásítás, ablaknyitás - köptető, Rectodelt kúp (vényköteles steroidos kúp)


fulladás, belégzés húzós - párásítás, ablaknyitás -köptető, rectodelt - Ügyelet kihívása, vagy a gyermek beszállítása ügyeletre, kórházba.


Budapesten elvileg a László kórház a kruppos kórház, mi a Madarászban voltunk...


Amit te írsz hang, az valóban nem krup lehet, bár innen mi nem tudjuk megállapítani.

Jobbulást a gyerkőcnek!

2011. jan. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hétfőn voltunk a gyerekorvosnál,ő vírusra gyanakodik.azt mondta hogy a szennyezett levegő miatt is lehet ugató köhögés-természetesen ahogy az szokott lenni ott nem köhögött.Azt nem értem hogy ezek szerint 3 hónapja szenyeztett levegőt lélegzik be.mikor falun lakunk,és sokszor vagyunk tényleg friss levegőn.Holnap elmegyünk egy harmadik orvoshoz.

Köszönöm a válaszokat,és jobbulást kívánok mindenki gyerkőcének.

2011. jan. 6. 16:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. nekünk a gyerekorvos mondta, mikor a zárójelentést elvittük neki, hogy akkor gyakori a kruppos megbetegedések, ha a szemétégető felől fúj a szél, mert akkor sok kén kerül a levegőbe. Ez nekünk kb. ÉK-i szelet jelent, amit tényleg ritka. És még azt is mondta, hogy régen, amíg újpesten a Chinoin működött (gyógyszergyár), addig rengeteg ilyen beteg volt, pont a levegő összetétele miatt. Csak azt nem értem, hogy aki pl. Ny-ra van a szemétégetőtől, ott sűrűn van ilyen betegség? Merthogy ny-i szelek szoktak fújni....
2011. jan. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!