Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miota megszuletett gyermeked...

Miota megszuletett gyermeked mit teszel azert hogy ne keruljon cigasrettafustbe?

Figyelt kérdés
2011. jan. 1. 11:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
51%
Én mint nemdohányzó nagyon érzékeny vagyok a cigifüstre! Soha senkinek nem engedném meg, hogy bent a lakásunkba dohányozzon! Sőőt engem az is irritál amikor a hugom átjön és a ruhája szinte ontja a büdös cigiszagot magából, lehet, hogy durva, de én nem szoktam megengedni olyankor neki, hogy felvegye a 8 hós babámat! Majd ha tiszta és jóillatú öltözetbe érkezik! A dohányosok nem is érzik magukon, hogy mennyire füstös az illatuk.
2011. jan. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 kisnita ***** válasza:
100%

Nekünk van az emeleten egy szoba és csak ott cigizünk, sehol máshol a házban. Ott van erkély amit kinyitunk ha cigizünk és oda nem megy fel a gyerek sem.

Az evidens gondolom, hogy nem visszük füstös helyekre, kocsmába vagy ilyesmi.

Ha dohányos vendégek jönnek akkor ők is csak az emeleti szobában gyújthatnak rá vagy kint az udvaron. Még soha nem volt ebből sértődés vagy vita.

Ha egyedül vagyok itthon a gyerekkel vagy ha nem cigizek mert nem hagyom őrizetlenül az alsó szinten vagy kimegyek az udvarra és ott gyújtok rá. De általában megvárom még a párom hazaér és utána megyek fel cigizni.

2011. jan. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Én a terhesség előtt cigiztem (nagyon erős dohányos voltam), de akkor sem gyújtottam rá a lakásban, és másnak sem engedtem!Csak terasz vagy udvar!

1 éves a lányom, és azóta sem dohányzom, és nem is hagyom hoyg bárki egy légtérben cigizzen lányommal, bár még semniknek sem kellett szólni,mindenki magától jól tette!Bár volt aki nem mosott kezet (már számomra is nagyon nagyon büdös a cigi, nem még a lányomnak!), de arra rászóltam!

2011. jan. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem más lakásában rágyújtani mindenképpen pofátlanság, akár lakik ott kisbaba, akár nem. Hála Istennek nagyot változott a hozzáállás az elmúlt 15-20 évben. Úgyhogy semmit nem kell tennem az ügy érdekében. Mi magunk nem cigizünk, a nagyszülők sem, a barátnőim közül is csak egyvalaki, ő pedig, ha nálunk van, magától értetődően kivonul dohányozni az erkélyre - ahogy tette azelőtt is, hogy megszületett volna a baba.

Ha olyan jönne hozzánk, akinek ez nem jut magától eszébe, kedvesen kiküldeném. És természetesen nem viszem magammal füstös helyre, pláne, hogy én sem járok már ilyen helyekre.

2011. jan. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
a családban senki sem dohányzik.ha olyan jön,akkor kiküldöm az erkélyre,de szerencsére az ismerőseimnek eszébe sem jutna a lakásban rágyújtani.cigizés után kézmosás,anélkül nem nyúl senki a gyerekhez.buszmegállóban ha valamelyik paraszt a közvetlen közelünkben rágyújt,arrébb megyek,inkább nem szólok,visszafogom magam.én tiszteletben tartom,ha valaki dohányzik,de legyen már annyira intelligens,hogy nem dohányzó ember,főleg gyerek közelében nem gyújt rá.Volt már,hogy a liftből szállt ki valaki égő cigivel,na azt elküldtem a fenébe.
2011. jan. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi is már szerencsések vagyunk, mert nem élünk cigifüstben. Apukám nagy cigis, de nem sokszor találkozik a fiammal, ha meg igen, akkor nem, mikor cigizik (bár szerinte ezt is szoknia kéne, és mit árt neki a cigifüst... no comment)

Anyósomék cigiznek, de családi ház előtt, náluk sosem érzem a cigiszagot bent a házban. Annyi meg, hogy egy hónapban egyszer anyósom elviszi sétálni és közben cigizik.. na bumm. A levegő elviszi. Bár engem nagyon irritál pl. hogy erdő mellett vidéken, jó levegőn tónál vagyunk egy koncerten, és megfulladok a cigifüsttől, körbennézek és senki közel álló kezében nem látok cigit... akkor ki cigizik? Meg itt is a többség azt írja nem cigiznek... akkor mitől van olyan büdös még az utcán is.... Szóval sajnos ezt nem lehet kikerülni, ha megy előttünk egy cigizős, igyekszünk megelőzni őt, mert pont ahogy tartja a cigijét a kezében, a mögötte babakocsiban ülő gyerekre terjed a füst.... ezeket is utálom, de emiatt nem szólhatok.

Nálunk a lakásban senki sem cigizik, ha mégis jön olyan ismerős, akkor az erkély, vagy anyósék le szoktak menni a ház elé és akkor még esély sincs, hogy beszivárogjon a füst a szobába.

Éjjel pl. 12-en voltunk itthon baráti társaság, senki nem cigizett és ez olyan jó.... A 20-as éveimet olyan baráti társaságban töltöttem, ahol mindenki cigizett csak én nem.... Na, kicsit elkanyarodtam, bocsi. BUÉK

2011. jan. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Senki sem dohányzik a szűkebb családunkban és a szűkebb baráti körünkben sem. Ha mégis olyan jön hozzánk, aki dohányos, soha nem gyújtott még rá a lakásban. Szerintem egy kisbabás lakásban ilyenre senki nem merne vetemedni...

Egyébként meg nem megyek vele olyan helyre, ahol cigarettáznak. Én is szívtam terhességem előtt, bár nem voltam erős dohányos. De tekintettel voltam a kismamákra és a gyerekekre én is. Ez abszolút természetes szerintem.

2011. jan. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nálunk csak tesómék cigiznek,de ha ők feljönnek,akkor addig nem gyújtanak rá amig itt vannak,mert olyan pici a lakás és erkély sincs,hogy sehol sem hagyom.De ki szokták birni azt a kis időt.
2011. jan. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Anyosomek egyutt laknak a sogoromekkal,sogornom nagy dohanyos,sokszor mikor megyunk hozzajuk,terjeng a dohanyfust a konyhaban(csak ott cigizik),eleg az hozza hogy a ruhank megtelik fusttel,ezert sajnos ritkan megyunk oda.Pedig az oregek imadjak a kicsit de ez van....
2011. jan. 1. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!