Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes ilyenkor befektetni...

Érdemes ilyenkor befektetni egy drágább babakocsiba? (14 hónap korkülönbség) Vagy hogy közlekedjünk?

Figyelt kérdés

A phil&ted's-t néztük ki ( [link] ez tűnik az egyetlen olyan testvérkocsinak, amivel "lehet élni". A többi nekem olyan hosszúnak vagy szélesnek tűnik, hogy elképzelni sem tudom, hogy pl. egy szupermarketbe be tudjak menni vele. Ez viszont 150-160 ezer körül van. Ha a nagyfiam már másfél évesen úgy járna a lábán, hogy normál esetben nem is kellene már neki babakocsi, akkor sem tudok úgy szaladgálni utána, mint ha csak ő lenne, a kistesó miatt. Nem tudom, hogy működne a dolog, ha a kicsit magamra kötném, és nem is vennénk testvérkocsit, maradna a mostani szimpla...

Férjem mondja, hogy inkább költsünk ilyen "bicikli utánfutóra": [link]

Na de még mindig ott a kérdés, hogy hogy megyek be a gyerekekkel a boltba?!

Vagy elég lenne egy kenguru, a nagyra pedig szükség esetén egy olyan heveder-szerűség, ami olyan, mint egy kutyapóráz, de külföldön teljesen megszokott látvány?

Mi a véleményetek?

Ki hogy tud közlekedni két pici gyerekkel?


2010. dec. 28. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is nagy a dilemma...

A Phil&Teds annyira nem jó, mert a kicsi van lenn a bevásárló háló mellett, oda repül minden kocs, szmog, egy rosszul irányzott mozdulattal alaposan bele is rúghatsz, volr alkalmam kipróbálni, szerintem nem való pici babának...

2010. dec. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Testvérkocsi, amin egymás mögött van a 2 ülés.

Kengurút nem szerette a pici, meg nekem sem bírta a hátam mikor már 6 kiló volt a gyerek 3 hónaposan. A nagy motorozott mellettem, de ha elúnta magát, vagy elfáradt, cipelhettem ölben, na ha a pici rám van kötve, a nagyot nem tudtam ölben vinni + a motor!

A pici kengurúban ha aludt hátra vagy oldalra csuklott a feje, az nem lehetett neki túl kényelmes. Boltból szatyor cuccot nehéz hazajotni ha egyik gyerek kengurúban, màsiknak a kezét kell fogni, meg míg kipakolom a szalagra a cuccot elszökik.

Testvérkocsi, pici alszik benne, a nagy ül, mind a kettőnek kényelmes, a cuccot lentre be tudom pakolni, tud mellettem sétálni a nagy, ha elfárad beül a babakocsiba,


a biciklis utànfutó akkor lesz jó, ha a kicsi is 1-1,5 éves lesz, és eltekersz velük a játszótérre.

2010. dec. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Jaaajjj!!! KOMOLYAN??? Azt a mindenit! Most összedőlt az egyetlen reményünk is! :-( Mert az a babakocsi volt az egyetlen, ami biztos megoldásnak tűnt, ha elvonatkoztattunk az árától...

Nagyon-nagyon köszönöm, hogy figyelmeztettél rá!!!

Ti hogy álltok egyébként korkülönbség-téren? :-)

2010. dec. 28. 09:20
 4/8 A kérdező kommentje:

A komment az elsőnek ment.

Köszi szépen második, nagyon igazad van! Bele sem gondoltam! Tudnál linkelni képet a ti babakocsitokról? Gondolom, akkor az befér a boltba is, ugye?

2010. dec. 28. 09:22
 5/8 anonim ***** válasza:

Első két gyerekem között 2és fél év van nekünk még úgy is hasznos volt a tesókocsi az előzőekben leírtak miatt (praktikusan, gyorsan bevásároltam velük) nem volt se kényelmetlen se macerás. Állítom hogy nem volt nehezebben irányítható vagy tolható mint egy nagyobb fajta egyes babakocsi. Nekünk akkor Graco Stadium Duo volt simán elfértem és meg is fordultam vele egy kisebb coop boltban is.

Most a második és harmadik között csak 13 hó lesz így megint tesókocsink lesz.Nem biztos h ez a fajta pont mert engem ebben az zavart h nem láttam a picit mivel hátul volt és nem velem szemben.

2010. dec. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Ennek a Graco kocsinak nem túl kicsik a kerekei? Mennyire zötykölődtek benne a gyerekek?

2010. dec. 28. 09:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk 16 hónap korkülönbség lesz a két pici között, és a nagyobbik (aki most 9 hónapos) még nem áll, csak mászik. Kit tudja, eljár-e, mire megszületik a tesó. Tesókocsiban mégsem gondolkodom, inkább egy jó kendőt keresek az augusztusi babámnak, amiben nem izzadunk össze. (Vannak vékony, de erős kendők, és a lenes kendők is szellősek, csak győzzek választani.) Amikortól pedig már tudja tartani a fejét, akkor ilyen "kenguruban" tudom vinni Ketteskét: [link]

De nagyon tudom javasolni ezt is, a sógornőmék ilyet kértek tőlünk a fiuk keresztelőjére:

[link] És nagyon jó még az Ergo Baby, vagy egy egyszerű kötözős mei tai is. Ezek nem hagyományos kenguruk, nem kell kézzel tartanod, mindkét kezed szabadon marad, a gyerek nem ugyanis rajtad lóg, hanem hozzád simul. Biztosítja a széles terpeszt a csípő egészséges fejlődéséhez, így megelőzi a csípőficamot, tökéletesen megtámasztja a hátat, amire megint csak nem képes egy hanyományos kenguru A fiammal két hónapos kora óta így közlekedünk (mostm télen is), most már a hátamon, mert elmúlt 8 kiló, és vállra akasztható szatyrokban egész sok mindent haza tudok vinni. Ja, nem fáj a hátam sem, míg egy hagyományos kenguruval folyton erre panaszkodnak az anyukák, akik sajnos nem tudják, hogy a Baby Björn-nek és társainak vannak sokkal kényelmesebb, egészségesebb és sokkal tovább kihasználható alternatívái is, ugyanannyi vagy kevesebb pénzért ráadásul.


Mivel mindkét gyereket nem tudom egyidejűleg hordozni, a babakocsi a nagytesónak jut, ha elfáradna, a bevásárlóhálóban meg haza tudom tolni a vásárolt cuccokat.


Én ezt tervezem. Kívánom, hogy ti is találjátok meg a nektek legmegfelelőbb közlekedési módot!

2010. dec. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is; megjegyzem ezeket a hordozókat.
2010. dec. 28. 09:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!