Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segített valakinek az Aludj...

Segített valakinek az Aludj jól gyermekem! Című könyv?

Figyelt kérdés
2009. jan. 25. 18:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Sokfélét összeolvastam, többek közt azt is, meg a Suttogó titkait is de a sok könyvből összeszedtem azt, ami passzolt hozzám. Nekem nem volt szívem üvölteni hagyni, se 20 percig, se 5 ig. Így 9 hónaposan még mindig én altatom, de már nem 1 óra, mint kezdetben, hanem csak cca 15-20 perc, és szemmel láthatóan csökken. Biztonságban érzi magát, lecsitítom, és szépen lassan elalszik. Ez strapásabb, de mint mondtam, én nem tudtam hallgatni, azon kívül az én fiam " behergelte magát" ha nem vettem fel azonnal, és csak rosszabb lett.
2009. jan. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Igen, nekünk bevált...de hozzáteszem, nem ragaszkodtam mereven a "lefektetett szabályokhoz"...tehát nem hagytam a gyerkőcöt üvölteni (mert ő is be tudja magát hergelni). Nálunk inkább az éjszakai túlzott felkelés volt, amin segített (aztán mikor elkezdtük alkalmazni, akkor pár nap alatt az esti elalvása is könnyebb lett).

Hozzáteszem, azért vannak még problémás éjszakák, ilyenkor is megpróbálom azt a módszert, hogy egy picit hagyom nyűglődni a babát, mert tényleg gyorsan vissza tud aludni...de ha nagyon hisztizik, akkor megnézem, mi a gond (...mert ha ugye, el tud aludni magától , akkor már megtette volna, ha viszont ez nem sikerül, akkor ott kicsit komolyabb a gond).

A nappali altatásunk viszont megint csak más (ott ringatás van).

Ha elkezded a könyvben leírtakat alkalmazni, akkor kitartás kell hozzá, különben összezavarod a babát és rosszabb lesz a helyzet.

2009. jan. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!