Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy baba állandóan fázik,...

Ha egy baba állandóan fázik, attól még nem biztos, hogy meg fog fázni?

Figyelt kérdés

Reggel egy kérdésemre azt írták, hogy a megfázás az cseppfertőzéssel terjed, és ha valaki sokat fázik, akkor csak könnyebben elkapja. Utánanéztem, így is van. Na most ha mindig fázik otthon, de nem megy közösségbe, és mondjuk nem kerül kapcsolatba náthás emberrel, akkor nem is lesz megfázva?

(Én emlékszem, még általánosban volt, hogy nem akartam iskolába menni, hát kitakaróztam egész éjszakára, és reggelre lázas is lettem.)

Ez volt a kérdésem, egyébként:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Légyszi ne vegye senki kötekedésnek vagy akadékoskodásnak, és velem se kötekedjen senki, mert én már tényleg nem értem, hogy hogy van ez, és nagyon szeretném tudni. Köszönöm szépen előre is az értelmes válaszokat!


2010. dec. 22. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

szia! A hideg az immunrendszert egy kicsit meggyengíti, és utána ha kapcsolatba kerülünk vírusokkal/bacikkal, könnyebben megbetegítenek minket. Különben ahhoz nem kell közösségbe mennie, te is hazaviheted pl. a cipődön, vagy a bőrödön a bacit.

Szóval, ha sokat fázik, lehet, hogy nem 100%-os az immunrendszere, és igen, lehet beteg. úgy lehet, hogy a családból valaki hazavisz egy bacit/vírust, és a kicsi elkapja.

2010. dec. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Megszépült gyerekkori emlékeke, teljesen kizártnak tartom, hogy valaki azért mert kitakarózik, másnap már lázas is. Annál is inkább, mert a nátha nemigen jár lázzal. Az mindenképpen vírusfertőzés, ami meg nem kitakart szervezetet támad meg. Összemosódnak az emlékeid, ez biztos nem így volt. Bár mondjuk ki tudja hol laktatok, mondjuk egy putriban el tudom képzelni, de lakásban nem hiszem. Mert éjszakára mindig kikapcsolták a fűtést és lehettek bármilyen minuszok nem hűlt a lakás 16-17 fok alá. Abban pedig pizsamában sem lehet "megfázni".

És igen így van, a náthát is vírusok, bacilusok okozzák, attól, hogy fázik valaki még nem lesz beteg.

2010. dec. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát, pedig sem olyan idős nem vagyok még, sem szenilis, ráadásul kétszer is megcsináltam, hogy reggelre lázas lettem! Nyilván nem volt hidegebb 18 foknál. De emlékszem, hogy nagyon fáztam, és többször nem is bírtam megcsinálni, mert nem bírtam végig az éjszakát takaró nélkül.

Köszönöm a választ, egyébként! Az elsőt is!!!

2010. dec. 22. 17:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!