Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen nehézségetek van...

Milyen nehézségetek van abból, hogy hol laktok gyereknevelés szempontjából? Pl ház kialakítása.

Figyelt kérdés

Mi anyósoméknál lakunk. Egy ház két lakás. Bejárat, folyosó, jobbról a mi lakásunk, balról övéké. És most jön a csavar. Szemben van a konyha. Ez egy nyitott folyosó, tehát most hideg. A konyha is, mivel nincs benne fűtés.(számtalanszor dicsértem már a ház építőjét, tervezőjét)

Szóval nem tudom magammal kivinni a gyereket, mikor főzök. Nappal sokszor csak fél órát alszik. Bútornál már feláll, szóval nem nagyon lehet egyedül hagyni. Járókába nem marad meg. Ha mégis benn hagynám a szobában, nem hallanám kintről hogy ha baja van. Szóval, ha főzés, mosogatás van akkor anyósommal felváltva egyikünk gyerekezik, másik csinálja a munkát.Egyedül nem tudom hogy oldanám meg.Ja, egyébként 8 hós. És bocs, ha hosszú lett.


2010. dec. 19. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
tegyetek egy fűtőtestet a konyhába. olajradiátor, v villany, v ilyesmi. elszeparálva, tehát akkor mászkálhat a picúr körülötted.
2010. dec. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem is nehéz volt ez az időszak, amikor felállt, mert ugye szegénykém még nem tudott esni sem, illetve nem tudta, hogy kell letottyanni, szinte egy pillanatra sem lehetett egyedül hagyni, mert volt pár elég nagy koppanása és nagyon féltettem.

Nálunk hiába fűtött a konyha, annyira nincs el egyedül, hogy én megfőzzek és nálunk sem túl sokáig alszik napközben. Ha itthon van a párom, én csak akkor főzök. Most már hogy áll és lépeget, most állandóan a ruhámat húzogatja, meg bujkál a lábam körül, szóval így sem lehet főzni. Én örülnék, ha valaki vigyázna rá. Max. felöltözteted, gondolom azért annyira nem lehet hideg az a konyha. Ráadsz még egy nadrágot és vastag pulcsit, de ahogy írtam, szerintem Te sem lennél előrébb, ha a konyhában körülötted lenne a babád.

2010. dec. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

hát nehéz.mert ha még csak kapaszkodva megy, akkor gondolom többségében még mászik, ha jól felöltözteted se túl jó, hideg kövön mászni.esetleg bébitaxitok van?azzal elmászkál?mert felöltözve azon ellehetne.

de tényleg a legjobb megoldás a villany radiátor lenne, vagy gázpaackos hősugárzó.bár a talajt ezek se fűtik be.

2010. dec. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is nagyon gáz a lakás. 2 szintes, a második szinten van egy galéria ami körül kerítés van de csak vízszintesen, alatta simán kifér és ott a 4.5 méteres lyuk, ezért minden szobát mindig be kell csukni ahol van, mert már megy és ha leesik....:( Tudom hogy meg lehetne csináltatni kerítés elemekből meg kaput rá, de nincs rá keret.

[link]

Így képzeld el.

Le nem mehetünk aludni mert csak 1 szoba van ami a dédijé aki 82 éves és nem tud lépcsőzni, a másik hogy lennt csupa járólap az egész ami ugye hideg, és nem tud játszani az én babám vagy csak harisnya+naciban hogy meg ne fázzon.

2010. dec. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Off - 21:16, ez tényleg gáz!! Kész aggodalom lehet minden nap!!

Kérdezőnek, szerintemis tehettek be elektromos vagy más fajta fűtést, a lakásnak is jobb, ha nincs olyan hideg pontja, mert nem csapódik ott le a pára például.

2010. dec. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azta, utolsó, ez életveszély gyereknek! Nemsokára kinyitja az ajtókat, akkor mi lesz?

Nálunk is ilyen korlát van, csak kovácsoltvasból, és zárható a kerítés, de 1,5 éves lányom mi tudja nyitni a zárat, ezért mist már bezárjuk a toló zárral, + kikötjük a lépcső korláthoz a kerítést hogy ha a zárat kinyitja a kaput netudja kimyitni, mert legurul a meredek lépcsőn.

Annó mikor mi kicsik voltunk fent is lent is volt kerítés de a lentit levették anyuék és valahová beépítették, így lent figyelni kell fel ne menjen a gyerek mert félúton leperecelne.


Én is csAk azt tudom tanácsolni, a falra szereljetek hősugárzót, az jól bemelegít, nem égeti meg, vagy az olajradiátor is jól melegít! Fel kel öltöztetni, berakni bébikompba, és ott lehet veled

2010. dec. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
21:16: ezt így nem szabad hagyni. Minimum munkaruhavászonból varrni kellene rá egy erős betétet, huzatot, hogy ne essen ki a gyerek, ha már lécekre nincs pénz.
2010. dec. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

igen, nekem is az jutott eszembe, hogy jó erős huzatot kellene varrni rá, alul pedig szeggel rögzíthetnéd.


Egyébként nálunk is van elég hasonló jellegű gond. Mi épp építkezünk. Eddig van egy konyhánk és egy szobánk. A manzárdon még két szoba, de a lépcső nincs egybezárva. Jövőre csinálunk fürdőszobát, kamrát, előszobát és bezárjuk a lépcsőt is. A lényeg, hogy nálunk sem volt kályha a konyhában. Tavaly nagy hassal falat bontottunk és a szoba-konyha közé tettünk egy cserépkályhát, amit a konyhából táplálsz és a szobát is melegíti. Nem volt olcsó mulatság:(

Most az a legnagyobb bajunk, hogy, mivel nincs még előszoba, az udvarról direktbe a konyhába lépsz. ILyenkor télen tehát egyenesen hozod be a hideget is, ha nyitod az ajtót, szóval Picurira mindíg kell vigyázni, hogy éppen hol van, nehogy rájöjjön a hideg, ha valaki bejön. A szoba pedig a konyhából nyílik, és nincs kilincsre csukva az ajtó, legfeljebb behajtom, mert ha kilincsre csukom, ordít bent a szobában.

Arra gondoltam, hogy akkor mi lenne - feltéve ha van annyi hely a konyhában, hogy, még ha ideiglenesen is, de vágjatok direkt ajtót a konyhából a saját lakrészetekbe. Remélem, érted, hogy akarom mondani. Tehát hogy ha főzni akarsz, ne kelljen kimenj a lakásból a hideg folyósóra, onnan pedig a hideg konyhába, hanem direkt a lakásból lépj a konyhába. Két ajtaja lenne ugyan, viszont ha nyitva tartanád a ti ajtótokat, a lakásból menne a konyhába is meleg, nem volna olyan vad hideg. Némi szervezést igényel, gondolom, mert elveszted azt a hasznos falfelületet, de ellenben meleg lesz a konyhában:)

2010. dec. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Van egy hősugárzónk, de nem fűti fel az se. Régen volt egy másik ajtó, de az anyósomékhoz nyílt, a férjem volt gyerekszobájára. Ezért befalazták. Felénk nincs fala. Meg aztán anyósom nem engedné, hogy kivigyem, százszor inkább megcsinál őmaga mindent. Úgyhogy inkább csak elvi kérdés volt.
2010. dec. 20. 20:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!