Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejbegríz recept minimális...

Tejbegríz recept minimális tejből?

Figyelt kérdés

segítsetek, adjatok ötleteket!

babám 1 éves, még nem vezettem be a tejet, pár hónapig még nem is nagyon szeretném, max kis mennyiségben főzelékben, stb

nem tudom így hogy megoldható a tejbegríz?


tápszert nem lehet főzni, ugye?


2010. dec. 18. 22:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Ma ezt találtam keresgélés közben. Nem tudom, mennyire segít.


A kérdező kommentje:

Még annyit,hogy ha majd betölti az 1 évet a gyermek,akkor már lehet Neki tehén tejet adni.Anyum ezt csinálta nekem annó,és azt is imádtam: 2dl üvegbe 1,5dl víz,fél dl tej,ezt felforralni,és nagyon kevés búzadarát bele.Azt nagyon imádják a gyerekek,ajánlottam másnak is,és pozitívat hallottam vissza.Utána olyan jót alszik tőle.Próbáljátok majd ki,én ki fogom majd 6 hónap múlva:)



A komment megírásának időpontja: 2009-03-25 11:37

2010. dec. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én tápszerből csinálom: vízben megfőzöm a darát és mikor kész, leveszem a tűzről és belekeverem a tápszert.
2010. dec. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

első válaszoló köszönöm! :)


második válaszoló: arányokat tudnál írni? így is összeáll?

2010. dec. 18. 22:55
 4/9 anonim ***** válasza:
Én viszont mindig rizstejből csináltam, és ugyanúgy, mintha normál tej lenne. 2 dl-es rizstej bőven elég neki tejberizsnek vagy tejbegríznek. Picit még édeskés is lesz az íze.
2010. dec. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszoló vagyok. Rízstejből is nagyon finom :)


1 bögre víz, 2-3 evőkanál gríz, pici vaniliáscukor/méz vagy cukor, mikor mi.

nem főzöm túl sűrűre, mert azt nem szereti a babám, de a grízt sima vízben is teljesen meg lehet dagasztani, keményíteni. Én kicsit hígabbra hagyom, leveszem a gázról és gyorsan kevergetve beleteszek 6 tápszeres kanál (most éppen nestlé junior) tápszert.

nagyon finom, a férjem is mindig kér egy adagot :)

2010. dec. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én vízben megfőztem a darát, majd gyümölccsel összekevertem, kis fahéjjal ízesítettem. Isteni finom, a fiúk szeretik, és változatos, ha mindig más gyümivel készül.

Tápszerrel sosem csináltam.

2010. dec. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én mindig laktóz mentes tejből főztem,késöbb kevertem normál tejjel,mára már csak abból főzőm.
2010. dec. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönöm :)


ma vacsira kipróbáltam, hogy vízzel főztem és tettem bele tápszert, pici kakaót, nagyon fini lett :)

majd a héten gyümivel is kipróbálom :)


rizstejet nem tudom honnan tudnék szerezni de karácsony után szerzek!


köszönöm a tippeket :)

2010. dec. 19. 20:10
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Rizstejet szerintem bárhol tudsz venni, én a tescoban, vagy cba-ban szoktam. Létezik literes és 2 dl-es kiszerelésű is, de 3-4 napon belül el kell használni, ezért jobban szeretem a 2 decist. (Polcokon a tartós tejeknél, vagy a szója- és bio tejtermékeknél keresd.)
2010. dec. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!