Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Orrdugulásra párologtathatok...

Orrdugulásra párologtathatok eukaliptuszt?

Figyelt kérdés

6 hós babám orra napok óta be van dugulva. Sajnos kézi orrszívónk van, ami csak azt szedi ki, ami már kifele jön, és a Nasivin se ér sokat pár perc után. Ma beszerzünk Sterimart, de gondoltam jó lenne párologtatni is.

Naturlandos eukaliptusz illóolaj van itthon - radiátoron párologtathatok belőle?

Valami más praktikát tudnátok ajánlani?


Köszönöm!


2010. dec. 18. 08:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát először is vegyetek porszívóra csatlkoztatható orrszívót, mert szerintem csak az használ. Ha pedig benn marad a sok trutyi, arc és homlok üreg gyulladást is könnyen kaphat, mert ott rakódik le. Ezért jó az arcmelegítés (pl. cseresznyemag párnával, de bármi mással jó, ami tartja a hőt, akár ha a radiátor felé fordulva alszik, alvás után is sokkal több kijön, mert a meleg megindítja - csak vigyázni kell, ne legyen túl közel se a radiátorhoz!!!) Én az eukaliptuszt a fürdővízbe szoktam csepegtetni, pár cseppet. Ott is meleg van, ez is használ, utána pont kijön minden váladék, aztán jöhet a nasivin, szerintem sokkal jobb, mint a sterimar. (de várni kell vele!) Illetve van a gyógyszertári orrcsepp, orvos írja fel, én úgy szoktam, hogy orrszívás előtt ezzel cseppentek, két perc, szívás és utána nasivin. Egész nap mnél többször szívni, ha kell 10-15 percenként. És persze mellé kapjon calcimuscot, c-vitamint. Meg amit az orvos mond!! Mondjuk a nasivint 1 éves kortól ajánlják, lehet ti még a kisebbeknek valót kapjátok ??? (van olyan egyáltalán? )
2010. dec. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
NEM!!!!
2010. dec. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
NEM semmiképp. Nincs kifejlődve a tüdeje, semmi ilyet nem lehet 3 éves koráig. Minden mentolos, eukaliptuszos, kámforos cucc tilos 3 éves korig, azt hiszem.
2010. dec. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!