Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Főzelékbe milyen arányban...

Főzelékbe milyen arányban teszitek a zöldséget és a rizs/burgonyát?

Figyelt kérdés
Fele-fele legyen, vagy több legyen a zöldség, mint a sűrítő?
2010. dec. 17. 20:16
 1/7 A kérdező kommentje:
És még annyit, hogy nekem rossz a botmixerem, hogy nem elég pépesre csinálja, vagy tovább kellene használnom? Ma is azért maradt benne rizsdarab, pedig elég sokáig mixereztem.
2010. dec. 17. 20:18
 2/7 anonim ***** válasza:
Főzeléket behabartam vagy berántottam,burgonyát soha nem tettem bele,legfeljebb a kelkáposztába. Igaz ezt csak 9 hónapos kora körül kapott. 6 hónapos kor után már nem turmixoltam.
2010. dec. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én tettem fel a napokban a hányós kérdéseket, szóval én még most inkább turmixolom és nem túl sűrűre csinálom neki. Ma is olyan félve adtam oda neki, nehogy visszajöjjön az ebéd.

Ha csak rágnivalót kap, rágja, de ha vegyes, akkor nyeli és a múltkor is ez volt a baj.

2010. dec. 17. 20:54
 4/7 anonim ***** válasza:
én fém szűrűn nyomom még neki át, nincs mixerünk, a jézuska hozza :) és én szépen kikísérleteztem a mennyiségeket. de többa azöldség, mint a sűrítő! :)
2010. dec. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A neten olvastam valahol, hogy kb. 8 honapos korig 1/3 surito, 2/3 zoldseg az arany.
2010. dec. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én minden főzelékbe teszek krumplit annak ellenére, hogy rántást készítek már 6 hónapos kora óta. előtte már bevezettük a glutént kb 5 hónapos kortól.

egyik válaszoló írta, hogy 1/3 sűrítő, 2/3 zöldség...hát valahogy úgy, bár én sosem dekáztam, csak kb-ra néztem, illetve mindig megkóstolom, hogy mit kotyvasztottam. az a lényeg, hogy a krumpli ne nyomja el a zöldség ízét, tehát egy spenót, az legyen spenót ízű, a sütőtök is stb.

a krumplit azért teszem bele még mindig, mert a nővérem bölcsiben dolgozik, ő mondta, hogy még nagyobb gyerekek is kapnak a főzelékükbe egy kis adag törött krumplit...hogy miért azt csak gondolom, talán kalória vagy szénhidrát miatt, mert ugye ők nem nyomják teli finom desszertekkel a gyerekeket.

nem tudom miért nem pürésít rendesen a botmixered...én általában abban a kis lábasban csinálom, amiben megfőtt a főzelék, úgy átturmixolom, mintha fakanállal keverném, időnként szinte habos...ami szintén nem túl jó, akkor azt ki kell belőle kavarni.

nem baj, ha nem eszik darabosat, próbálj neki adni bulátát, kölesgolyót, ami szétolvad a szájban, így nem kell félni, hogy megfullad, de megtanul rágni, majszolni.

2010. dec. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok. most láttam, hogy már adsz neki rágcsálni valót.

akkor azt javaslom, hogy úgy csináld a főzeléket, hogy nagyon sűrű legyen amikor összetormixolod, mint egy krumplipüré, álljon meg benne a kanál. azt nem tudja azonnal lenyelni, majszolni fogja, azaz keveredik a nyállal. ebből kis falatokat adj neki. ez persze meghosszabbítja az evési időt, de rájön arra, hogy a főzeléket sem lehet csak úgy nyelni.

ha ez már megy, akkor lehetnek kisebb darabok is benne, akkor lehet hígabb a főzelék úgymond leve.

2010. dec. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!