Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lenyaljátok a cumit mielőtt a...

Lenyaljátok a cumit mielőtt a baba szájába adjátok? Vagy ez hülyeség?

Figyelt kérdés
2009. jan. 22. 11:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
36%
Minek a cumi?A baba sírással kommunikál,és ha mindig csak betömöd a száját soha nem fogod megismerni,megkülömböztetni mikor éppen miért sír?Azonkívűl a "lenyalás" nem jó,mert a te szád/mint minden embernek/tele van olyan bacikkal ami lehet,neked nem okoz gondot,de a babádnak igen,még nincs olyan immunrendszere.Szóval ne csodálkozz ha szájpenésze stb.. lesz.
2009. jan. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
60%

Szia!

Én féléves korától nem főzöm ki a cumit, csak simán elmosogatom.

És bizony, ha leesik, akkor lenyalom. Az,hogy a számban vannak bacik, és átadom neki, szerintem hülyeség. Nem lesz tőle semmi baja. Legalább kap ő is bacit, és nem lesz úgymond steril baba.

Viszont olyan is előfordult, hogy nem nyalom le a cumiját.

Eddig més soha semmi baja nem volt a kisfiamnak, 11 hónapos lesz.


Általában azok mondják, hogy ne nyald le a cumit, akik sterilen tartják a babát, domestos, napi 5 felmosás, kifőzés, örökös kézmosás,stb... Így a baba nem szerzi be az alapvető bacikat, és majd később beteges lesz, ha egy kis szellő is megfújja. Nekünk ezt doki mondta, aki soha nem főzte ki a lánya cumisüvegét sem, és egészséges 20éves.

2009. jan. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
70%
Előttem szólónak tuti igaza van!!!
2009. jan. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
63%
Meg mondjuk ha azzal játszik hogy kiköpi,cumizik,kiköpi,cumizik,akkor rohangáljak a csaphoz?Én is lenyalom.
2009. jan. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
64%
Hát elég gáz ez a lenyalásos dolog.Én még ha az utcán kiesik és már a 3-dik(mert emiatt inkább vettem neki 3-at)akkor teával ami ugye sétánál álltalában van az embernél vagy vízzel lemosom.Soha nem nyalnám le.
2009. jan. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem is nagyon felelőtlen dolog lenyalni. Gondolj bele te mi mindent csinálsz a száddal...nem csak evés közben...a fogszuvasodást okozó bacikat is átadod így meg még ki tudja miket. Egy pici üveg vizet lehet mindig magaddal vinni erre a célra. Otthon meg ott a csapvíz, és mi is 3-at vettünk.
2009. jan. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sem nyalom le pontosan a szájban lévő bacik miatt, de nem is fertőtlenítgetem. Ha leesik, lemosom, de az is megesik, hogy nem, mert nem arra az oldalára esett, amit bekap a baba. különbem meg, ha már magától ki-beveszi a cumit, akkor majd mindig álljak fölötte, hogy megmossam? Mi lesz majd, ha a földet kezdi enni? 4 gyerekes anyuka
2009. jan. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!