Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszul evő babák anyukái,...

Rosszul evő babák anyukái, van türelmetek?

Figyelt kérdés

Nem akar enni és ettől kikészülök. Csak üvölt és hadonászik. De csak az ebédnél. Egyszerűen a húsok, zöldségek nem mennek le a torkán. Csak a gyümölcsöt hajlandó megenni.

Az megoldás ha addig nem veszem ki az etetőszékből amíg nem eszik? Mert már ott tartok, hogy szájon vágom. Iszonyúan ki tud borítani. Amúgy sem vagyok jó idegi állapotban mert az anyagi gondok miatt már az idegösszeroppanás kerülget. Nem akarom rajta kitölteni a dühömet, de nem sok hiányzik..

Vagy mit csináljak? Soha ne ebédeljen? De azt nem lehet..

Amúgy 1 éves.


2010. dec. 16. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem pihentesd a zöldségeket. Gyümölcshöz is tudsz húst csempészni, aztán pár hét múlva újra próbálod a sós ízeket. Add neki azt, amit megeszik. A tésztákat megeszi? Arra is tehetsz gyümölcsös szószt és husit hozzá.

Ha erőlteted, annál rosszabb és ha nem veszed ki, amíg nem eszik, többet ártasz vele.

2010. dec. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nyugalom, és türelem! :) Az én fiamnak is volt időszaka, amikor semmi normálisat nem evett. Ráhagytam. Aztán amikor unalmas volt neki a menü, akkor megint evett rendesen. Persze, ő még gyümölcsöt sem evett. Csak tejpépet meg tápszert. Szerintem ne foglalkozz vele, örülj, hogy legalább gyümölcsöt eszik. És ne hagyd benne az etetőszékben, mert meg fogja utálni. Próbáld meg lazán kezelni, tudom, hogy nehéz. De majd fog enni mást is, akkor, amikor neki kell. Ja, és ha látja, hogy mennyire kiborulsz ettől, hamarosan rájön, hogy ezzel tud téged manipulálni. Hagyd békén kicsit, majd elmúlik ez a hóbort. :)
2010. dec. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ő a legelejétől nem hajlandó ezeket enni. Mondhatni sohasem eszik.. A paradicsomos kajákat szereti még, de nem ehet állandóan ugyanazt. Ő legszívesebben 3 -4 féle "ebédet" enne folyamatosan. Így egy csomó mindenhez nem jut hozzá a kis szervezete..

Igazatok van, türelem, tudom. Csak az nekem mostanában nem sok van. De majd igyekszem.

Köszi!

2010. dec. 16. 13:55
 4/9 anonim ***** válasza:
44%
Hú basszus, ez az "ott tartok, hogy szájon vágom" nagyon kemény ám. Bármilyen idegállapotban is vagy, nincs jogod, egy pici, tehetetlen babát szájon vágni. Nem azért nem eszik, hogy téged bosszantson, viszont ha így állsz hozzá, akkor remélem, előbb utóbb téged vág szájon egy gereblyével minimum. Hogy mondhat ilyet egy anya a gyerekéről??? Az idegállapot erre nem mentség....
2010. dec. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát akármennyire is csúnya,én is sokszor a fogam csikorgatom,nehogy eljárjon a kezem!Beteszem az etetőbe,és az addig vigyorgó babámból bömbölő lesz,és jó,ha egy fél adagot megeszik.Rázza a fejét,csapkod.A vége ilyenkor az,hogy tápszert keverek,és azt kap még,de örökké azt sem ehet!
2010. dec. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

HÚÚÚ!Szerintem mindenkinek eszébe jut ilyen...és addig jó amig csak ott motszkál,ezért ne ítéljük el egymást! !!!!!!


A kérdésre:

Nálunk is nagyon durva a kajálás mostanában!1 éves múlt a lányom!Napok óta nem tudom beletenni az etetőszékbe :( én pedig következetesen fél éves korától csak abban etettem!!DE most nem ülne bele semmi pénzért, meg nem akarja enni amiket eddig (viszon tmostanában már iszik, nálunk ez is nagy szó)kb 4 féle kaját eszik meg!Én csak azt adom neki!Brokkolit,karfiolt, cukkinit meg bolognai spagettit!Meg vagy 3* gyümit mert azt eszi!Én örülök hogy legalább ezeket megeszi!Nekem most tanult meg felmászni az ágyra,és ott kéri a kaját!Oda kell ülni vele, és nyugton ül és eszik!Pedig megfogadtam annó hogy ilyen nem lesz,DE lesz!Inkább egyen ott,mint sehol!Én már nem idegesítem ezen magam!Úgyis jön ha éhes!

Meg azt vettem észre hogy az kéne neki ami nekünk,bár sokkal kevesebbet eszik meg így mint régen,de legalább mindent megkóstol!

Lány ,de valamelyik nap arra jöttem be a szobába,hogy az Apjával eszi a kolbászt (enyhén csíp) zöld hagymát és paradicsomot!És mennyiséget....Kicsit kiakadtam,de semmi baja nem lett!

Próbálj megnyugodni,és úgymond hagyd hagy egyen amit akar,mert hidd el úgy megmakacsolja magát hogy azt se eszi meg amit szeret!

Türelem és nyugalom, hátha gyorsan vége ennek is!

2010. dec. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Figyi nálunk a gyerekorvos unokája is kb. 3 féle ételt hajlandó megenni. Ők sem tudnak vele mit kezdeni. Majd elmúlik ez is, mint annyi minden. Pl. az a kisgyerek csak az üres főtt tésztát eszi meg, ha már van rajta valami, azt mondja, hogy piszkos, nem kéri. Gondolom tápszert még adsz neki, az tele van vitaminokkal és ásványi anyagokkal. Szóval nyugi. Vannak trükkök, inkább azokat alkalmazd. Pl. viccesen tálalni. Én sem tudom pontosan ezeket, de tv-ben már láttam ilyet. Ha a gyerekorvosod nem aggódik, Te se aggódj. Ha jól fejlődik, jó kedvű baba, nincs gond.
2010. dec. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hát az enyém lassan 8 hós és csak akkor eszik más anyatejen kívül ha épp menstruálok. Ahogy elmúlik csak a szopi. Nagyon kiborít, mivel én eleve kb 8 hós koráig terveztem a szoptatást.
2010. dec. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam majdnem egy éven keresztül csak a krumplipürét hússal ette meg majdnem kikészültem aztán feladtam had egye azt. Aztán 2 éves volt és kijött az összes foga, na onnantól bármit adtam neki megette, először azt hittem káprázik a szemem de nem szó nélkül zöldség gyümölcs főzelék...

Na ahhoz képest most van egy 10 hónapos lányom ő semmit nem eszik szó szerinte csak szopik és még mindig csak 7 kiló, most már kezdek idegbajos is lenni ettől pedig nem vagyok az az erőltetős típus. Örülj, hogy legalább azt eszi aztán majd idővel enni fog mást is meglátod

2011. jan. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!