Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan fegyelmezed 2 év...

Hogyan fegyelmezed 2 év körüli gyermeked?

Figyelt kérdés
Az én lányom mostanában kezdett pofozkodni, csipkedni. Próbáltam egy figyelmeztetés után kivonni a játékból, félreültetni 2 percre, és mindig következetesen, de úgy érzem nem ér semmit az egész, egyre gyakoribbak a pofozkodások. Érdekelne a tapasztalatotok.
2010. dec. 15. 14:04
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nekem 28 hónapos a kislányom, október óta jár bölcsődébe. Ott még sosem verekedett, a gondozónők elmondása szerint még egy hangos szava sem volt sosem. Itthon sajnos az utóbbi egy-két hónapban előfordul, hogy a tesóját (14 hónapos) megüti, elmarja tőle a játékot. Sajnos már fordult elő olyan is, hogy ránk, a szüleire csapott. Nem vagyok híve a verésnek, szerintem az agresszió agressziót szül, így első körben biztos, hogy csak rászólok, hogy nem szabad ütni, agresszíven viselkedni, csak simogatni és puszilgatni lehet, illetve kérjen szépen és akkor biztos odaadják azt, amit szeretne. De ha már olyan erővel vagy éppen már harmadszorra csap oda valakinek, akkor már szoktam én is odalegyinteni, mert valahogy rövidre kell zárni ezt is. Ilyenkor a sarokba állás sajnos nem hatásos, pedig minden más rossz viselkedésre ez gyógyír szokott lenni. Ha sikerül elérnie, hogy én csapjak már oda, akkor biztos, hogy napokig nem próbálkozik újra. A baj csak az, hogy sajnos a kicsi is eltanulta tőle, így bizony ha neki sem tetszik valami előszeretettel alkalmazza ő is.
2010. dec. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!