Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudok fözni, szeretnék...

Nem tudok fözni, szeretnék spenotot a majd 1 éves fiamnak. De hogyan kell? az üzleti fagyasztott spenotra gondolok

Figyelt kérdés
2010. dec. 10. 07:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! 1 évesemnek így szoktam (meg magunknak is): A fagyasztott spenótot lábosba teszem, és kis lángon melegítem amíg felolvad. Megszórom 3 ek. liszttel, elkeverem. Nyomok bele 2-3 gerezd fokhagymát. Beleteszek 1-másfél deci főzőtejszínt, kevés sót és összerottyantom. Tükörtojást és főtt krumplit készítek hozzá.
2010. dec. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de én magunknak sem tudok,viz az kell alá?
2010. dec. 10. 08:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én így kèszítem:

Kis olajon 1 hagymát, 3 cikk fokhagymát megsütök, erre ráteszem a mirelit spenotot.

Lefedem, Kis làngra veszem és néha megforgatom, míg ki nem enged. Nem kelk rá víz, híg lesz ha felenged.fő 10 percet, Ízlés szerint só, pici bors, és egy zacskóo knorr sajtszószt keverek bele, és egy zacskó oké tejszínt. Fő 10 percet, és kész is!

Penne tésztát főzök, azzal ösdzekevered, tepsibe öntöd, sajtot reszelsz rá, és sütőben addig sütöd míg a sajt ráolvad. Lányo

és férjem kedvence

2010. dec. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj, de eddig sose főztél? Mit ettetek eddig? Ha elfogadsz egy tanácsot:anyukád, nagymamád, anyósod ...megkéred, leírja neked a legfontosabb ételeket hogyan kell csinálni, én is így tanultam anno, és akkor olyan ízvolág lesz, amit megszoktunk.

A neten is van sok recept, de ami még jó, a klasszikus Horváth Ilona szakácskönyv.

2010. dec. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok:JA és egy recept, elég érthetően

Hozzávalók:

1 csomag mélyhűtött spenótpüré (általában 40 dkg)

1 friss félkilós, félbarna kenyér 1/3 része

3 dl tej

fehérbors

reszelt szerecsendió

reszelt citromhéj

csipet cukor

tojás

Elkészítés:

Egy vízzel kiöblített edényben felteszem a fagyott spenótot kis lángon, fedő alatt felolvasztani. A tejet egy bögrében a mikróban felforrósítom. A kenyeret felszeletelem, és a belét egy tálba tépkedem. A kenyér héjának egyben kell maradnia. A kenyérbélre rászórom a fűszereket, és a forró tejet ráöntöm. Villával vagy krumplitörővel egyenletesre tapicskolom. Lehet turmixgépben is elkeverni, de nem érdemes, mert a friss kenyér gyorsan szétolvad a forró tejben. Ekkorra kb. felengedett már a spenót, hozzáöntöm a kenyérbelet, és jól elkeverem. Ekkor felforralom, nem kell hosszan főzni, elég ha egyet rottyan.

A kenyérhéjakat gyengén kivajazott (olajozott) vagy teflon serpenyőben tűzre teszem, és mindegyikbe beleütök 1 tojást.

Gerezdekre vágott, sós vízben főtt pár szem krumpli és a kenyérhéjas tojás a feltét. Krumpli helyett főtt sárgarépával is lehet adni.

2010. dec. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
eddig föztem,de csak alapokat,fözelékféléket sosem.sajnos nem tanitott meg az anyukám.és mikor nem volt a fiam munkába ettem.ez van
2010. dec. 10. 09:17
 7/9 anonim ***** válasza:
No akkor írok egy sokadik változatot. Én ki szoktam mikróban olvasztani főzés előtt. Pici olajon fokhagymát pirítok, megszórom 2 evőkanál lisztel, ha kicsit megpirult a liszt ráöntöm a spenótot, és felöntöm 2-3 dl tejjel. Dobok bele 1 erőleves kockát, kis delikátot, borst. Ennyi hagyom kicsit rotyogni. ennyi.
2010. dec. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem enyém a legegyszerübb változat.Fagyottan felteszem és vízet teszek hozzá.Mikor feloldodott teszek hozzá 2gerezd fokhagymát felvágva,és megsózom.Kockára vágott krumplit teszek hozzá,nem sokat.Ha a krumpli megfött,tejjel készitek rá rántást.
2010. dec. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
62%
Elöző vagyok,lehet olyat fagyasztott parajkrémet kapni,amit csak felkell melegiteni és kész is.Nagy ritkán én is csináltam olyat.
2010. dec. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!